X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Michał Dworczyk: mało prawdopodobne, by do lata w pełni zaszczepić połowę populacji

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 10:05
- Wydaje się mało prawdopodobnym, aby do wakacji zaszczepić przeciw COVID-19 połowę populacji dwiema dawkami - stwierdził w środę szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Fotokon / Shutterstock.com

dworczyk michal jedynka 1200.jpg
Szef KPRM: dziś po spotkaniu zespołu zarządzania kryzysowego decyzje dotyczące obostrzeń

W Programie 1 Polskiego Radia Michał Dworczyk został zapytany, czy jeśli do lata uda się wyszczepić ponad połowę populacji, to czy w wakacje znikną obostrzenia i zostaną otwarte np. hotele i restauracje.


Posłuchaj
00:27 Minister Michał Dworczyk o uelastycznieniu systemu szczepień.mp3 Minister Michał Dworczyk o uelastycznieniu systemu szczepień (IAR)

 

- Wydaje mi się mało prawdopodobnym, aby do początku wakacji zaszczepić połowę populacji w sposób efektywny, skuteczny, czyli dwiema dawkami - odpowiedział. - Zrobimy wszystko, żeby jak najwięcej Polaków było zaszczepionych, ale jesteśmy uzależnieni od dostaw szczepionek - dodał Michał Dworczyk.

Czytaj także:

Zaznaczył, że decyzje dotyczące obostrzeń są podejmowane na bieżąco w odniesieniu do aktualnej sytuacji pandemicznej. - Dziś jest za wcześnie, żeby snuć tego rodzaju rozważania - stwierdził.

1200_szczepienie_shutterstock.png
"To krok odważny i rewolucyjny". Dr Sutkowski o zmianach w zasadach szczepień

Pytany, po jakim czasie trzeba będzie powtarzać szczepienia, Dworczyk powiedział, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi naukowców i dodał, że otwarte jest pytanie, czy przeciw COVID-19 będziemy musieli się szczepić tak jak przeciw grypie. - To zależy od tego, jak wirus szybko będzie mutował, jak szybko jego różne odmiany, które uodparniają się na te szczepionki, będą się w Polsce pojawiały - powiedział.

Odnosząc się do wyjazdów wakacyjnych, szef KPRM stwierdził: - Ich planowanie w czasie pandemii jest bardzo trudne i ryzykowne, namawiałbym wszystkich, abyśmy cały czas brali pod uwagę to, że pandemia nie odeszła, trzeba też brać pod uwagę nie tylko sytuację w Polsce, ale i innych krajach.


Szczepionki przeciw COVID-19 (opr. Maciej Zieliński/PAP) Szczepionki przeciw COVID-19 (opr. Maciej Zieliński/PAP)

pg

Czytaj także

Trzecia fala pandemii. "Polacy poważniej niż dotychczas traktują sytuację"

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 19:30
- Z jednej strony widać ten ogromny wzrost zakażeń i to niebezpieczeństwo, jakie stanowi ta trzecia fala koronawirusa, wzmożona przez tę brytyjską mutację wirusa. To sprawia, że Polacy troszkę się przestraszyli tego wszystkiego, zaczęli na poważnie traktować pandemię. Z tego wynika to, że chcą się testować - ocenił w Polskim Radiu 24 Tomasz Walczak z "Super Expressu". Gościem "Debaty dnia" był także Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "Sieci". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Efekty szczepień coraz bardziej widoczne. Lawinowy spadek zachorowań na COVID-19 w DPS-ach

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 19:17
Kancelaria Premiera opublikowała na Twitterze grafikę, w której zestawiony został przyrost zakażeń w DPS-ach i ogólna liczba zakażeń w Polsce. Na wykresie zaznaczono, że po szczepieniach w domach pomocy zaobserwowano w nich widoczny spadek zachorowań. Z grafiki wynika, że wzrostu zakażeń w DPS-ach nie zaobserwowano również mimo trwającej trzeciej fali epidemii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Kik: zapowiedź szczepień "na każdym rogu ulicy" to dobry kierunek

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 08:55
- Zamiast czekać na czwartą czy piątą falę, trzeba dokonać fali szczepień, co rząd teraz zapowiada. Dobrym pomysłem jest to, że będą się odbywały nawet w zakładach pracy czy aptekach. Trwa wyścig z pandemią. Lockdown musi być po coś, w czasie jego trwania należy dokonać powszechnych szczepień - powiedział politolog prof. Kazimierz Kik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Niedzielski: będziemy coraz bardziej otwierali system szczepień

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 20:20
- Teraz mamy większe dostawy, będziemy rozbudowywali sieć, więc będziemy coraz bardziej ten system szczepień otwierali - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Ocenił, że jeżeli widoczne obecnie tendencje się utrzymają, to możliwe jest zaszczepienie wszystkich chętnych do końca wakacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie możemy zostawić pacjentów z innymi schorzeniami". Prof. Gałązkowski o działaniach LPR

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 13:50
- W dobie pandemii obserwujemy obciążenie całego systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Zarówno karetki, jak i śmigłowce odnotowują wiele wezwań do pacjentów covidowych - nie należy jednak zapominać o pacjentach także z innymi schorzeniami. To, o czym zawsze mówiłem - nie możemy zostawić bez opieki pacjentów, którzy nie chorują na COVID-19 - powiedział prof. Robert Gałązkowski (dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego) w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
rozwiń zwiń