X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Krajowy Plan Odbudowy. Miliardy euro na rozwój obszarów wiejskich

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 16:31
Około 4 miliardów 700 milionów euro trafi na polską wieś w ramach inwestycji z unijnego Funduszu Odbudowy. Wstępny plan wydatkowania środków zawarto w Krajowym Planie Odbudowy. W piątek zakończył się cykl konsultacji społecznych w tej sprawie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shuterstock/Mad Pixel

Wanda Klepacka z departamentu strategii resortu rolnictwa poinformowała, że dla rozwoju wsi wstępnie zatwierdzono KPO w obszarze dotacji. Działania będą związane z cyfrową transformacją oraz wspieraniem rozwiązań proekologicznych.

Czytaj także:
rolnictwo 1200.jpg
Krajowy Plan Odbudowy. Grzegorz Puda: na wsparcie wsi trafią miliardy złotych

- Jeśli chodzi o rozwój wsi, planuje się środki na infrastrukturę wodno-kanalizacyjną. Na ten cel zaprogramowano 204 miliony euro. Przeszło 1,4 miliarda planuje się przeznaczyć na internet szerokopasmowy. Będą też pokaźne środki na rozwój przetwórstwa i prowadzenie sprzedaży bezpośredniej z gospodarstwa rolnego - tu będzie nie mniej, niż pół miliarda euro - wyliczała wiceszefowa departamentu.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:28 11000616_1.mp3 Wanda Klepacka poinformowała, że dla rozwoju wsi wstępnie zatwierdzono Krajowy Plan Odbudowy. (IAR)

Wspólna Polityka Rolna UE

Czytaj także:
shutterstock  wieś free 1200.jpg
5 mld euro na działania poprawiające warunki życia na wsi. Środki będą pochodzić z KPO

- Inwestycje z Krajowego Planu Odbudowy programowano tak, by były to działania uzupełniające względem planu strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej UE - podkreśliła Klepacka. Jak zaznaczyła w obydwu przypadkach Komisja Europejska sugeruje kierunek programowanych rozwiązań i nastawienie ich na poprawę standardów produkcji oraz aspekty ekologiczne.

- Może się jeszcze wiele od rolników wymagać, pomimo ich dotychczasowego dużego wysiłku. Choćby w zakresie modernizacji, sposobu produkcji i bioasekuracji. Jeżeli ktoś oczekuje więcej od standardów produkcji, oznacza to dalsze inwestycje. Nie chcemy rolników pozostawić samych, chcemy by mieli od nas wsparcie i zaplecze finansowe nie tylko właśnie ze Wspólnej Polityki Rolnej, ale też innych programów, choćby KPO - podkreśliła.

Czytaj także:

Fundusz Odbudowy  

Czytaj także:
shutt rozmach 1200.jpg
Krajowy Plan Odbudowy. Polska musi dobrze wykorzystać nadchodzące lata

Z puli środków pochodzących z unijnego Funduszu Odbudowy dla Polski na wszystkie działania przewidziano niemal 24 miliardy euro w zakresie dotacji i ponad 34 miliardy w części pożyczkowej.

Krajowy Plan Odbudowy musi być przekazany do akceptacji Komisji Europejskiej do końca kwietnia. Ta z kolei będzie miała dwa miesiące na zatwierdzenie planu.

jbt

Czytaj także

"Będziemy bardzo ostrożni z pożyczkami". Waldemar Buda o europejskim funduszu odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 15:47
- Środki bezzwrotne zawsze jest wydatkować łatwiej, one szybciej są do dystrybuowania na rynku. A pożyczki, to są środki, które wymagają zwrotu, w związku z czym musi być duża rozwaga: które sektory zadłużać, żeby później były też wydolne z punktu widzenia spłaty - mówił w Polskim Radiu 24 wiceszef resortu funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda o korzystaniu z europejskiego funduszu odbudowy po pandemii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krajowy Plan Odbudowy. Jakóbik: ponad jedna trzecia inwestycji ma służyć ochronie klimatu

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 21:06
- To państwa członkowskie zdecydują czy Krajowy Plan Odbudowy zyska poparcie, czy dostaniemy środki na jego realizację. Będzie głosowanie w tej sprawie. Dlatego dokument ten musi być dostosowany do europejskich celów w tym zakresie - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik z portalu BiznesAlert.pl. 
rozwiń zwiń