X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejna edycja Festiwalu "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". Rozpoczął się nabór konkursowych produkcji

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 12:28
Twórcy filmów dokumentalnych poświęconych nie tylko polskiej historii lat 1939-89 mogą zgłaszać swoje produkcje do konkursów 13. Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". Festiwal odbędzie się we wrześniu w Gdyni, a jego ideą jest prezentowanie filmów i słuchowisk radiowych, które ukazują losy polskich bohaterów walczących o wolność naszego kraju.
Trwa nabór zgłoszeń na Festiwal NNW 2021
Trwa nabór zgłoszeń na Festiwal NNW 2021Foto: Screen/festiwalnnw.pl

Dyrektor Festiwalu Arkadiusz Gołębiewski wyjaśnia, że do Konkursu Polskich Filmów Dokumentalnych można zgłaszać filmy pokazujące różne wymiary zmagań Polaków o niepodległość, głównie z lat 1939-89. Jeśli jednak jakiś film opowiada o czasie pierwszej wojny czy roku 1920 i nawiązuje do późniejszych losów bohatera już po 1939 roku, to takie produkcje również mogą być zgłaszane do Konkursu.

Do Konkursu Polskich Filmów Dokumentalnych można zgłaszać filmy zarówno biograficzne, jak i takie, które szerzej przedstawiają procesy czy wydarzenia związane z walką o odzyskanie przez Polskę wolności i niepodległości.

Czytaj więcej
1200_ Gołębiewski_EN.jpg
"Wiele osób przyjeżdża do Polski i zbiera inspiracje". Arkadiusz Gołębiewski o festiwalu "NNW"

Z kolei do Międzynarodowego Konkursu Filmów Dokumentalnych - mówi Arkadiusz Gołębiewski - można zgłaszać filmy z całego świata. Przyjmowane są filmy o zmaganiach z totalitaryzmami naszych sąsiadów: Czechów, Słowaków, Węgrów czy Rumunów, a także takie, które ukazują walkę jednostki o wolność w krajach Azji czy Ameryki Południowej. Twórcami takich filmów mogą być zarówno Polacy, jak i reżyserzy z poszczególnych krajów.

Posłuchaj
00:56 10999205_1.mp3 Twórcy dokumentów poświęconych polskiej historii mogą zgłaszać swoje filmy na Festiwal NNW (IAR)

Coś dla radiowców

Ważną częścią Festiwalu NNW jest Konkurs na Dokument Radiowy. Arkadiusz Gołębiewski podkreśla, że od radiowców oczekuje przede wszystkim reportaży, które będą odkrywały nieznane karty polskiej historii. Radiowcy - podkreśla dyrektor Festiwalu - potrafią w niezwykły sposób odnajdywać "zakurzonych niepamięcią" lokalnych bohaterów i opowiadać ich historie.

Na Festiwal NNW można też zgłaszać pełnometrażowe filmy fabularne, które będą brały udział w Międzynarodowym Konkursie Filmów Fabularnych poświęconych historii oraz teledyski, które z kolei będą brały udział w Konkursie Videoklipów.

Wszystkie produkcje można zgłaszać do 25 czerwca, szczegóły można znaleźć (TUTAJ).

jp

Czytaj także

Festiwal NNW: filmy o zbrodniach sowieckich i Annie Walentynowicz

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 10:15
Zagłada redemptorystów na Woli w Warszawie, obława augustowska, związki Anny Walentynowicz ze Śląskiem - to tylko niektóre tematy poruszone w filmach prezentowanych podczas XII Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". 
rozwiń zwiń