X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Abp Jędraszewski: dzięki łasce wiary otrzymujemy nowe życie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 14:59
Arcybiskup Marek Jędraszewski powiedział, że życie wieczne zaczyna się w chwili, w której człowiek poznaje prawdziwego Boga i jego syna Jezusa Chrystusa. Metropolita krakowski wygłosił homilię podczas mszy świętej w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
Abp Marek Jędraszewski
Abp Marek JędraszewskiFoto: ASW / ArtService / Forum

Arcybiskup Marek Jędraszewski mówił, że poznanie Boga i Jezusa jest momentem, gdy dla człowieka zaczyna się życie wieczne. W tym kontekście przypomniał przemianę, jaka dokonała się u świętego Jana po tym, gdy zobaczył on pusty grób Jezusa.

Czytaj także:
shutterstock_1040640427 całun 1200.jpg
"Twoja miłość na zawsze". Nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego we Włoszech

- Teraz jednak, kiedy w wielkanocny poranek wpatrywał się w pusty grób Mistrza i Pana, Jan doświadczał szczególnej przemiany serca. Uwierzył - i w głębi swej duszy był przekonany, że oto, w tym właśnie momencie, staje się uczestnikiem życia wiecznego, zagwarantowanego wszystkim tym, którzy uwierzyli w Syna Bożego, ukrzyżowanego i zmartwychwstałego. Że dokonuje się w nim ten niezwykły proces duchowy, który święty Paweł w krótkich słowach wyraził po latach w Liście do Rzymian - że jest już zbawiony w nadziei - spe salvo" - mówił arcybiskup.

Czytaj także: 

Posłuchaj
00:23 10999386_1.mp3 Abp Marek Jędraszewski: dzięki łasce wiary otrzymujemy nowe życie (IAR)

Życzenia dla wiernych

Czytaj także:
1200_kościół_shutterstock.png
Zmartwychwstanie a pandemia

Na koniec homilii metropolita krakowski życzył wiernym, aby łaska pokoju i radości oraz nowe życie, które przynosi zmartwychwstały Jezus Chrystus, stały się udziałem wszystkich.

Niedziela Wielkanocna rozpoczyna Oktawę Wielkanocną. Do przyszłej niedzieli Kościół katolicki świętuje zmartwychwstanie Chrystusa. Uroczystości zakończy Niedziela Miłosierdzia.

mbl/jbt

Czytaj także

"Nie spodziewaliśmy się, że ktoś odważy się nie mieć szacunku". Ks. Dasik o przerwaniu nabożeństwa w Londynie

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2021 17:48
- Nie spodziewaliśmy się, że w tak ważne dni, ktoś odważy się nie mieć szacunku do świętego miejsca i ludzi wierzących -  powiedział ks. Aleksander Dasik z parafii Chrystusa Króla w Londynie Bahlam.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Abp Kondrusiewicz: nasza ojczyzna niesie krzyż społeczno-politycznego kryzysu

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2021 18:41
"Dziś nasza ojczyzna niesie krzyż społeczno-politycznego kryzysu i przeżywa swój Wielki Piątek. Po zachodzie następuje wschód. Po tragedii na Golgocie też nastał wielkanocny świt. Dlatego nie będziemy bać się nieść naszego krzyża" - powiedział abp Tadeusz Kondrusiewicz, metropolita-senior mińsko-mohylowski, który przewodniczył w Wielki Piątek nabożeństwu Drogi Krzyżowej w Mohylewie na Białorusi.
rozwiń zwiń