X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Podwyżka opłaty za śmieci w Warszawie. Ozdoba: ministerstwo zdecydowało się wprowadzić stopniowe progi

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2021 20:13
- Ustawa z 2014 roku wprowadza stawkę maksymalną za metr sześcienny wody. Powoduje to, że kwota łączna może być bardzo duża, ponieważ dotyczy zużycia wody. Dlatego ministerstwo zdecydowało się, żeby chronić polskie rodziny, które byłyby obciążone tymi rachunkami i wprowadzić stopniowe progi - mówił w udzielonym dla portalu doRzeczy.pl Jacek Ozdoba. 
Jacek Ozdoba
Jacek OzdobaFoto: twitter.com/Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Sekretarz stanu w resorcie do spraw klimatu Jacek Ozdoba udzielił portalowi doRzeczy.pl wywiadu na temat podwyżek opłaty za śmieci w Warszawie. Jak wyjaśnił, ministerstwo planuje wprowadzenie trzech progowych stawek maksymalnych. 

Czytaj także:
śmieciarka śmieci odpady wywóz free shut 1200.jpg
Drastyczne podwyżki za wywóz śmieci w Warszawie. Radny PiS chce dymisji wiceprezydenta miasta

- Ustawa z 2014 roku wprowadza stawkę maksymalną za metr sześcienny wody. Powoduje to, że kwota łączna może być bardzo duża, ponieważ dotyczy zużycia wody. Dlatego ministerstwo zdecydowało się, żeby chronić polskie rodziny, które byłyby obciążone tymi rachunkami i wprowadzić stopniowe progi - wyjaśnił rozmówca. Plan ministerstwa zakłada, że opłaty byłyby naliczane w zależności od liczby zużycia wody. 

Polityk zapewnił, że prace nad nowelizacją ustawy o czystości trwają od zeszłego roku. Poinformował również, że zaproponowane przepisy, które wyszły m.in. z inicjatywy samorządu, zostaną dodane w ramach autopoprawki.


Czytaj także:

Odpowiedź ratusza

Czytaj także:
1200_śmieci_shutterstock.jpg
Drożeje wywóz śmieci w Warszawie. Pięcioosobowa rodzina może zapłacić nawet 250 zł

Ozdoba odniósł się także do informacji przekazywanych przez warszawski ratusz, który przekonywał, że podwyżki zostały narzucone z góry.

"To nieprawdziwa informacja, która została zresztą zdementowana. Te argumenty nie są już używane przez urzędników miasta, ponieważ wiedzą oni, że na te nośniki ratusz wydał gigantyczne pieniądze, za co płacą podatnicy warszawscy" - stwierdził sekretarz stanu. Jego zdaniem "ta kampania informacyjna [ratusza -red.] jest próbą przerzucenia odpowiedzialności". 

jbt

Czytaj także

Nawet 25 lat więzienia za "zbrodnię środowiskową". Ministerstwa łączą siły

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 11:11
Nawet 25 lat więzienia będzie mogło grozić przestępcom środowiskowym, których działalność doprowadziła do śmierci człowieka - przekazali we wtorek przedstawiciele resortu klimatu i środowiska. Dodali, że taka kara mogłaby grozić np. za zatrucie źródeł wody niebezpiecznymi substancjami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Ozdoba: przestępstwa przeciwko środowisku zaczynają być na świecie dostrzegane

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 19:46
- To największa zmiana od lat 90. - komentował na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska, odnosząc się do proponowanej nowelizacji dotyczącej m.in. kar za przestępstwa środowiskowe.
rozwiń zwiń