X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Będzie więcej hospicjów prenatalnych? Marlena Maląg wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2021 17:05
-  Zależy nam na tym, aby w każdym województwie było co najmniej jedno hospicjum perinatalne - powiedziała w sobotę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. - Troska o osoby najsłabsze jest naszym priorytetem - zapewniła.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Chapurin Dmitry

Maląg pytana na antenie TVP Info, jakie nowe rozwiązania są przygotowywane przez rząd dla rodzin, które spodziewają się ciężko chorego dziecka powiedziała: "przede wszystkim musimy zwrócić uwagę, że właśnie to rząd PiS po raz pierwszy kompleksowo wprowadził ustawę "Za życiem", czyli ustawę wspierającą rodziców, rodziny, które dowiadują się, że może urodzić się dziecko z ciężkimi wadami".

- Przede wszystkim w tych nowych rozwiązaniach, nad którymi pracuje zespół pana ministra Pawła Wdówika, pełnomocnika rządu ds. niepełnosprawnych, chodzi o to, aby otoczyć kobietę, rodziców tym wsparciem na samym początku i przez cały okres przebywania w ciąży - przekazała Maląg.

Czytaj także:
Marlena Maląg free tt MRiPS-1200.jpg
Maląg: wkrótce przedstawimy kolejne elementy programu "Za życiem"

- Zależy nam także na tym, aby powstały zespoły takie, które przede wszystkim w różnych obszarach będą wspierały kobiety od samego początku - od uzyskania tej trudnej informacji poprzez cały przebieg ciąży, aż do urodzenia dziecka - dodała.

Czytaj także:

Wiele placówek

Wskazała, że rządowi zależy także na tym, aby "w każdym woj. było co najmniej jedno hospicjum perinatalne". - Nad tymi rozwiązaniami zespół pracuje, to jest zespół międzyresortowy, zarówno Ministerstwo Zdrowia, jako ministerstwo wiodące, Ministerstwo Edukacji, Ministerstwo Sprawiedliwości. To są działania, które przede wszystkim muszą wesprzeć tych, którzy tego potrzebują. Troska o osoby najsłabsze jest naszym priorytetem - zapewniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

jbt

Czytaj także

Projekt o pomocy rodzicom dzieci z wadą letalną. Wójcik: daje wsparcie państwa w trudnym dla rodziców czasie"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 20:17
- Ten projekt nie rozstrzyga kwestii życia i śmierci. Ten projekt rozstrzyga kwestię wsparcia państwa dla osób, które znalazły się w szczególnej sytuacji. Chodzi o rodziców dziecka z wadą śmiertelną i o to, aby takim osobom pomóc - powiedział o projekcie ustawy o pomocy rodzicom dzieci z wadą letalną Michał Wójcik, członek Rady Ministrów. 
rozwiń zwiń