X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Czas ciszy i oczekiwania na zmartwychwstanie Jezusa". Dziś Wielka Sobota

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2021 05:51
Kościół dziś obchodzi Wielką Sobotę - dzień ciszy i oczekiwania na zmartwychwstanie Jezusa. Ksiądz profesor Franciszek Longchamps de Bérier zaznacza, że to oczekiwanie wiąże się z przygotowaniem i nadzieją w sercach wiernych. - Nadzieja wyraża się w przygotowaniu tego, co posłuży podczas świąt, a także w składaniu sobie życzeń, chociaż jeszcze nie mówimy - Jezus zmartwychwstał - zaznacza.
Grób Pański. Zdjęcie ilustracyjne
Grób Pański. Zdjęcie ilustracyjne Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Dlatego tradycją Wielkiej Soboty jest poświęcenie pokarmów. Jest to chleb - na pamiątkę tego, którym Jezus nakarmił tłumy na pustyni, mięso - na pamiątkę baranka paschalnego, którego spożywał Jezus z uczniami w Wieczerniku oraz jajka, które symbolizują nowe życie.


Posłuchaj
00:30 10997564_1.mp3 Ksiądz Henryk Zieliński: wchodząc do świątyni, chcemy się rozsmakować w uczcie nowego Królestwa. (IAR)

 

biskupi Kościół Polska duchowni msza 1200.jpg
Transmisje wielkanocnych nabożeństw ze Świątyni Opatrzności Bożej w Polskim Radiu. Sprawdź szczegóły

Ksiądz doktor Maciej Będziński, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce zaznacza, że jest to wyraz naszego czuwania w gotowości na przyjście Jezusa. - Jesteśmy wszyscy powołani do oczekiwania na zmartwychwstanie i powtórne przyjście Jezusa, musimy być na to gotowi, by nas to nie zaskoczyło, dlatego trwajmy wszyscy oczekując niedzieli wielkanocnej - dodaje.

Wielkanoc zaczyna się już w sobotę po zachodzie słońca. Późnym wieczorem odprawiana jest Msza Wigilii Paschalnej, należąca już do liturgii Niedzieli Wielkanocnej.

bartos

Zobacz więcej na temat: Kościół katolicki Wielkanoc