X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pierwsza dama ze zdalną wizytą u polskiej rodziny z Mołdawii

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 21:00
Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda przeprowadziła wideorozmowę z polską rodziną z mołdawskiej wsi Słoboda-Raszków. Podczas spotkania rozmawiano o działalności polskich organizacji, zaangażowaniu lokalnej społeczności w nauczanie języka polskiego oraz funkcjonowaniu polskich wspólnot.
Pierwsza dama wyraziła radość z powodzenia akcji Pomocy Polakom na Wschodzie oraz podziękowała za wielkie wsparcie ambasady
Pierwsza dama wyraziła radość z powodzenia akcji Pomocy Polakom na Wschodzie oraz podziękowała za wielkie wsparcie ambasadyFoto: prezydent.pl
pomoc_polakom_lwow_003.jpg
Kancelaria Prezydenta zorganizowała akcję Pomocy Polakom na Wschodzie

Wieś Słoboda-Raszków położona jest w regionie naddniestrzańskim Republiki Mołdawii i w większości zamieszkuje ją ludność polskiego pochodzenia.

Czytaj także:

- Razem z mężem dziękujemy za podtrzymywanie polskości oraz za przekazywanie języka, tradycji i kultury polskiej młodemu pokoleniu. Jesteśmy za to naprawdę ogromnie wdzięczni - powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

W spotkaniu z małżonką prezydenta udział wzięła pani Antonina wraz z synami Danielem i Jarosławem, rodzicami Katarzyną i Stanisławem oraz siostrą Julią. Pani Antonina jest wicedyrektorką lokalnej szkoły, nauczycielką języka polskiego oraz założycielką Towarzystwa Polskiej Kultury "Mała Ojczyzna".

Podczas rozmowy opowiedziała o prowadzonej w regionie naddniestrzańskim aktywności na rzecz zachowania odrębności narodowej, upowszechnianiu wiedzy o historii i kulturze polskiej oraz o rozwijanej działalności kulturalnej.

W 2017 r. pani Antonina została odznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi za wkład w niesienie oświaty wśród społeczności polskiej w Republice Mołdawii oraz za działalność polonijną.

W rozmowie wzięli także udział prezydencki minister Adam Kwiatkowski, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Mołdawii Bartłomiej Zdaniuk oraz proboszcz lokalnej parafii ks. Marcin Januś.

Akcja Pomocy Polakom na Wschodzie

Pierwsza dama wyraziła radość z powodzenia akcji Pomocy Polakom na Wschodzie oraz podziękowała za wielkie wsparcie ambasady. Podobnie jak w latach ubiegłych, obecna edycja akcji Pomocy Polakom na Wschodzie skierowana została do naszych Rodaków zamieszkujących dawne Kresy Wschodnie. Przed świętami Wielkanocnymi dary trafiły do kilku tysięcy Polaków z Republiki Mołdawii.

Akcja została zorganizowana przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dzięki wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz darczyńców. Wielkanocne dary, takie jak m.in. artykuły spożywcze, środki czystości czy płyny dezynfekujące, trafiły do polskich rodzin. Z okazji Wielkiej Nocy pierwsza dama życzyła swoim rozmówcom oraz całej polskiej wspólnocie zdrowych, pogodnych, spokojnych nadchodzących świątecznych dni.

pb

Czytaj także

"Potępiamy łamanie praw człowieka". Polacy z Litwy solidaryzują się z rodakami na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 21:20
Polacy na Wileńszczyźnie solidaryzują się z rodakami na Białorusi. Oświadczenie w tej sprawie wydał wileński oddział Związku Polaków na Litwie. W nagraniu zamieszczonym w internecie szef oddziału wyraził podziw wobec niezłomnej postawy Polaków na Białorusi.
rozwiń zwiń