X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Niech atmosfera tych dni pozwoli nam spojrzeć w przyszłość z nadzieją". Wielkanocne życzenia pary prezydenckiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 08:05
- Niech te szczególne dni przyniosą wytchnienie od trosk dnia codziennego, aby z nowymi siłami realizowali Państwo swoje tegoroczne plany i zamierzenia - powiedział prezydent Andrzej Duda, składając życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. - Niech wyjątkowa atmosfera tych dni pozwoli nam spojrzeć w przyszłość z nadzieją i optymizmem - dodała pierwsza dama.
Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych
Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Świąt WielkanocnychFoto: prezydent.pl
1200 premier free.jpg
"Wszystko jest w naszych rękach". Premier zaapelował o pozostanie w domu w te święta

- Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy Państwu nowej nadziei oraz wewnętrznego odrodzenia i spokoju. Niech te szczególne dni przyniosą wytchnienie od trosk dnia codziennego, aby z nowymi siłami realizowali Państwo swoje tegoroczne plany i zamierzenia - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Czytaj także:

Jak dodał "to już kolejne Święta Wielkanocne, które będą inne". - Będziemy je przeżywać zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo zdrowotne - nasze, naszych najbliższych i innych osób. Wypełniamy zalecenia specjalistów, bo ufamy, że przyniesie to pozytywne efekty teraz i w nadchodzących miesiącach - podkreślił.

Pierwsza dama zwróciła uwagę, że "w polskiej tradycji Wielkanoc ma głęboki wymiar religijny, odnoszący się do najważniejszych prawd i symboli chrześcijaństwa". - Przypomina, że ofiarna miłość to moc, która zwycięża zło, śmierć i zwątpienie. Niech więc obok tradycyjnych zwyczajów, ozdób i potraw nie zabraknie w naszych domach uśmiechu, dobrych rozmów i wzajemnej życzliwości - stwierdziła.

shutterstock_Jezus 1200.jpg
Święta w czasie pandemii. Ks. Bartołd: to okazja, by pomyśleć, co jest tak naprawdę najważniejsze

Pomoc potrzebującym

- Pomyślmy o tych, którzy najdotkliwiej odczuwają skutki pandemii - okażmy pomoc potrzebującym. Tak, abyśmy wszyscy przetrwali ten trudny czas w dobrym zdrowiu - dodała Agata Kornhauser-Duda.

Prezydent zauważył, że "Wielkanoc to także budząca się do życia przyroda". - Podczas minionej, dość surowej zimy długo czekaliśmy na nadejście wiosny - ale jeszcze bardziej na ponowne spotkania w szerszym gronie krewnych, przyjaciół i znajomych. Na powrót do normalnego życia, pracy i wypoczynku - wymieniał.

- Życzymy tego Państwu z całego serca - niech wyjątkowa atmosfera tych dni pozwoli nam spojrzeć w przyszłość z nadzieją i optymizmem. Niech umocni w nas wytrwałość i wiarę, że razem możemy pokonać pandemię oraz wszelkie związane z nią trudności - powiedziała pierwsza dama.

- Proszę przyjąć życzenia błogosławionych, pełnych zdrowia i pogody Świąt Wielkanocnych - zakończył prezydent.

pb

Czytaj także

Wielkanocne zwyczaje od Bukowiny po Litwę

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 19:00
W świątecznym wydaniu magazynu „Z muzyką po Kresach” poznawaliśmy wielkanocne zwyczaje Polaków na Bukowinie, na Białorusi i na Litwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciekawa oferta dla polonijnej młodzieży. Ruszył program stypendialny Anders NAWA

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 00:05
Program stypendialny dla Polonii im. Gen. Wł. Andersa to oferta skierowana do młodzieży polonijnej zainteresowanej podjęciem studiów I stopnia, II stopnia lub jednolitych magisterskich na polskich uczelniach, w trybie stacjonarnym, w języku polskim. Ponadto studia mogą być poprzedzone rocznym kursem przygotowawczym do studiów w Polsce (również na warunkach stypendialnych). Celem kursu przygotowawczego jest pogłębienie znajomości języka polskiego oraz wiedzy z przedmiotów kierunkowych związanych z tokiem przyszłych studiów.
rozwiń zwiń