X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sąd zwrócił wniosek Bielana ws. Gowina. Skomentował to rzecznik Porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 15:00
Sąd zwrócił z powodów formalnych wniosek Adama Bielana, dotyczący wygaszenia kadencji prezesa Porozumienia Jarosława Gowina. Poinformował o tym na konferencji w Sejmie oraz w mediach społecznościowych rzecznik Porozumienia, Jan Strzeżek.
Jan Strzeżek odniósł się do decyzji sądu ws. wniosku Adama Bielana
Jan Strzeżek odniósł się do decyzji sądu ws. wniosku Adama BielanaFoto: Andrzej Hulimka/Forum
ElAcCOGWMAAqjoJ-12.jpg
Sekretarz generalny Porozumienia: prezesem partii jest Jarosław Gowin

- Europoseł Bielan domagał się zakończenia przez sąd kadencji Jarosława Gowina i uznania siebie za przewodniczącego partii. Sąd uznał, że taki wniosek musiałby podpisać sam Jarosław Gowin - mówił dziennikarzom Jan Strzeżek, przytaczając część uzasadnienia sędziów.

Czytaj także:

Sąd uznał, że w normalnych okolicznościach wadliwy wniosek zostałby zwrócony autorom do uzupełnienia. "Uwzględniając jednak oczywisty fakt, że Jarosław Gowin nie złożył podpisu pod wnioskiem skierowanym do sądu przez Adama Bielana, sąd uznał wzywanie do uzupełnienia braków formalnych wniosku [...] za zbędne i zwrócił wniosek jako złożony przez osobę nieumocowaną do reprezentowania w partii" - czytamy w uzasadnieniu orzeczenia.

Michał Kleiber 1200.jpg
Kryzys w Porozumieniu. Prof. Michał Kleiber: jestem zdumiony poziomem emocji w tym ugrupowaniu
Posłuchaj
00:32 10996701_1.mp3 Jan Strzeżek: sąd zwrócił wniosek Adama Bielana (IAR)

Rzecznik Porozumienia powiedział, że po decyzji sądu można uznać - jak się wyraził - "działalność cyrku Adama Bielana za zakończoną".

Wniosek Adama Bielana był złożony po raz drugi. W marcu sąd go również zwrócił, także z przyczyn formalnych.

Na początku lutego prezydium Porozumienia zawiesiło Adama Bielana, a następnie wykluczyło go z partii. W ugrupowaniu doszło do podziału. Część polityków nie uznała uchwały, twierdząc, że kadencja Jarosława Gowina upłynęła w 2018 r., co miałoby oznaczać, że to Adam Bielan jest liderem ugrupowania jako przewodniczący konwencji krajowej.

W dzisiejszym uzasadnieniu sąd wskazał jednak, że kadencje organów kończą się z chwilą wyboru nowych władz, a nie wyłącznie z upływem kadencji.

pb

Czytaj także

Terlecki o konflikcie w Porozumieniu: wydaje się, że to pęknięcie jest już na tyle poważne, że będą dwie partie

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 16:11
- Grupa posłów kwestionuje legalność obecnej władzy Porozumienia. Patrzymy na to z niepokojem, bo są to posłowie Zjednoczonej Prawicy i naszego klubu, ale czekamy na rozstrzygnięcia - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Ryszard Terlecki, szef klubu PiS. Zaznaczył przy tym, że rozbicie partii na dwa ugrupowania jest akceptowalnym rozwiązaniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lewe skrzydło Porozumienia? Felieton Miłosza Manasterskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 17:35
Borys Budka jeszcze w lutym odgrażał się, że szuka pięciu posłów, którzy przejdą na stronę opozycji. Tymczasem chwilę później sam stracił kolejnego, trzeciego parlamentarzystę, zaś obóz Zjednoczonej Prawicy powiększył się. Aczkolwiek nie bez kontrowersji…
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Każdy ma prawo do zmiany poglądów". Latos o transferze Pawłowskiej do Porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 08:35
- Nie ukrywam, że jest to duże zaskoczenie, zwłaszcza teraz, gdy tyle mówi się o kwestiach światopoglądowych - przyznał w Polskim Radiu 24 poseł Tomasz Latos (PiS), mówiąc o transferze Moniki Pawłowskiej z lewicowej Wiosny do konserwatywnego Porozumienia. Gościem audycji "Dwie strony" była również poseł Anita Kucharska-Dziedzic (Nowa Lewica).
rozwiń zwiń