X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Prezydent RP objął patronatem kampanię "Polska Na Niebiesko"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 10:11
Prezydent Andrzej Duda objął honorowym patronatem finał Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Polska Na Niebiesko" organizowanej z okazji - obchodzonego 2 kwietnia - Światowego Dnia Świadomości Autyzmu - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu Foto: TT/Towarzystwo Psychopedagogiczne

W komunikacie na stronie prezydenckiej kancelarii podkreślono, że pomysłodawcą kampanii "Polska Na Niebiesko" jest Fundacja JiM - największa w Polsce organizacja od 19 lat niosąca pomoc osobom z autyzmem i ich rodzinom.

shutterstock autyzm 1200.jpg
Różne odcienie autyzmu. Polska Na Niebiesko

KPRP wskazuje, że udzielony patronat jest wyrazem zaangażowania prezydenta Andrzeja Dudy w inicjatywy zmierzające do poprawy jakości życia i przeciwdziałające społecznemu wykluczeniu osób autystycznych.

Jak podkreślono, prezydent poparł deklarację "Autyzm 400 000" zmierzającą do zapewnienia powszechnego dostępu do diagnozy i terapii, systemu wsparcia dla osób z autyzmem i wdrożenia programu Światowej Organizacji Zdrowia dla ich opiekunów.

Coraz bardziej powszechny 

Kancelaria Prezydenta napisała w komunikacie, że autyzm uznaje się za jedno z najcięższych zaburzeń rozwojowych, a liczba osób z tym schorzeniem zwiększa się. W latach 80-tych autyzm na świecie diagnozowano u jednego dziecka na 2000 (0,05 proc.), obecnie ogólnoświatowe statystyki wskazują, że może ono występować u jednego dziecka na 100 (1 proc.). Obecnie ta niepełnosprawność jest również w Polsce coraz bardziej powszechna. Blisko jedna piąta wszystkich niepełnosprawnych w wieku do lat 16 to właśnie osoby autystyczne lub z zespołem Aspergera - czytamy.

Jak zaznaczono, Kancelaria Prezydenta podejmuje współpracę z wieloma organizacjami, których celem jest wsparcie osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Nagroda Prezydenta RP

KPRP przypomniała, że Nagrodę Prezydenta RP "Dla Dobra Wspólnego" odebrało już kilka organizacji i osób związanych z działalnością na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością umysłową.

Jedną z nich - jak czytamy - jest Fundacja "Wspólnota Nadziei", która prowadzi Centrum Nauki i Życia "Farma" (woj. małopolskie) – ośrodek pobytu stałego, pracy, terapii, rehabilitacji i aktywizacji zawodowej dla dorosłych osób ze spektrum zaburzeń autystycznych.

Czytaj także:

Wśród innych docenionych inicjatyw prezydencka kancelaria wymieniła "Cafe Równik" z Wrocławia czy Teatr O.N. Nie Tylko…, którego dokonania można było poznać podczas uroczystej finałowej Gali 5. Edycji Nagrody w Teatrze Narodowym.

  kmp

  Czytaj także

  Będzie program wsparcia psychiatrii dziecięcej. Prezydent: nie bagatelizujemy tego tematu

  Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 15:35
  - Premier Mateusz Morawiecki zapewnił mnie, że przygotowywany jest specjalny program pomocy psychiatrycznej i psychologicznej dla dzieci. Szczegóły będą podane w środę - poinformował prezydent Andrzej Duda.
  rozwiń zwiń