X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rejestracja na szczepienia krok po kroku. Zobacz nasz poradnik

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 05:00
Rejestrować na szczepienie przeciwko COVID-19 można się na cztery sposoby: poprzez infolinię 989, SMS, internetową stronę pacjent.gov.pl lub w punkcie szczepień.
Koronawirus w Polsce. Szczepienie żołnierzy 12. Brygady Zmechanizowanej na terenie jednostki w Szczecinie
Koronawirus w Polsce. Szczepienie żołnierzy 12. Brygady Zmechanizowanej na terenie jednostki w SzczecinieFoto: PAP/Marcin Bielecki

Pierwsza możliwość zapisu to telefon na całodobową i bezpłatną infolinię – 989. Dla dzwoniących z zagranicy – 22-62-62-989. Nie jest potrzebny osobisty kontakt zainteresowanego, bo seniora zgłosić może osoba bliska z rodziny. Wystarczy podać numer PESEL osoby chcącej się zaszczepić, wybrać dokładny termin i miejsce szczepienia. Nie trzeba też zostawiać żadnego numeru telefonu, ale jeśli się to uczyni, to na wskazany numer otrzyma się SMS-a z potwierdzeniem umówienia wizyty, a w przeddzień szczepienia – przypomnienie. Na podanie drugiej dawki umawia się już w punkcie szczepień.

1200_szczepienie_shutterstock.png
Ważne zmiany w Narodowym Programie Szczepień. Sprawdź, co musisz wiedzieć

Druga droga to elektroniczny zapis przez e-Rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl, ale aby to zrobić, trzeba mieć profil zaufany. Zgłaszający otrzymuje do wyboru pięć terminów w punktach szczepień blisko miejsca zamieszkania. Jeśli żaden termin nie jest dogodny, można wybrać, korzystając z wyszukiwarki, inne terminy i lokalizację. Po rezerwacji otrzymuje się SMS-a z potwierdzeniem, a dzień przed planowaną wizytą przypomnienie.

Można również skontaktować się z wybranym punktem szczepień. Ich lista dostępna jest na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/.

Ostatni sposób, to wysłanie SMS-a na numer 664-908-556 lub 880-333-333 o treści: SzczepimySie. System prześle prośbę o podanie numeru PESEL, potem o przesłanie kodu pocztowego. Zaproponuje termin i punkt blisko miejsca zamieszkania. Jeśli jest dogodny, wystarczy odpowiedzieć "tak", jeśli nie – należy wysłać wiadomość o treści "nie". Wtedy otrzymuje się wiadomość z nową propozycją terminu, godziny i lokalizacji. Należy jednak pamiętać, że brak odpowiedzi w czasie 5 minut przerywa proces rejestracji.

Po zarejestrowaniu na podany numer otrzymuje się na dobę przed wizytą przypomnienie o niej. Należy jednak pamiętać, aby nie odpowiadać na SMS-a z innego numeru niż numer 664-908-556 lub 880-333-333, bo może to być próba wyłudzenia pieniędzy. Zweryfikować należy go na stronie gov.pl/szczepimysie.

pap twitter szczepienia 1200.jpg
Nowe punkty i miejsca szczepień w II kwartale. Szef KPRM podał szczegóły

Pacjenci szczepieni są dwudawkowymi preparatami trzech firm: Pfizer, AstraZeneca i Moderna. W połowie kwietnia najprawdopodobniej dostępna będzie również jednodawkowa szczepionka Jonhson & Jonhson.

Jak deklarują przedstawiciele rządu, do końca sierpnia powinny być zaszczepione co najmniej jedną dawką wszystkie chętne osoby. W II kwartale wykonanych ma być ok. 20 mln szczepień, podczas gdy w I kwartale wykonano ich ponad 6 mln.

Równocześnie od II kwartału szczepić można się w większej liczbie punktów. Oprócz już dostępnych, czyli tych w przychodniach POZ (i w innych stacjonarnych placówkach medycznych), w szpitalach rezerwowych i tymczasowych, przyjąć szczepienie można w szpitalach powiatowych (w każdym powiecie jeden szpital), w punktach samorządowych (w każdym powiecie jeden punkt), w punktach drive-thru, w zakładach pracy i w aptekach.

***

Wszystkie informacje dot. szczepień uzyskasz także na stronach: 

https://www.gov.pl/web/szczepimysie

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

https://pacjent.gov.pl/

paw/

Czytaj także

Szczepionki przeciw COVID-19. Czym się różnią? Zobacz nasz poradnik

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 10:20
Szczepionki firm Pfizer/BioNTech, Moderna oraz Astra-Zeneca Polska otrzymuje w ramach kontraktów zawartych przez Komisję Europejską. Nasz kraj ma zakontraktowane ok. 100 mln dawek preparatu do końca roku. Czym się jednak charakteryzują szczepionki poszczególnych firm? Jakie są różnice?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walka z COVID-19. Dr Artur Zaczyński: liczby na Wyspach świadczą o efekcie szczepień

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 07:39
- Liczba zgonów i zachorowań w Wielkiej Brytanii świadczy o efekcie szczepionek. Nie można nie wierzyć medycynie i wierzyć fake newsom. To szczepionki uratowały nas od wielu chorób. W Polsce także widać efekty szczepień na COVID-19 - powiedział o skuteczności szczepień dr n. med. Artur Zaczyński, dyrektor Szpitala Narodowego w Warszawie.
rozwiń zwiń