X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Radna skazana za zatajenie majątku. CBA wykryło w jej oświadczeniu liczne nieprawidłowości

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 06:21
- Po kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego oświadczeń majątkowych radnej z gminy Ciasna (woj. śląskie) sąd prawomocnie skazał ją za zatajenie stanu majątkowego - poinformowało w piątek CBA.
Funkcjonariusze CBA. Zdjęcie ilustracyjne
Funkcjonariusze CBA. Zdjęcie ilustracyjneFoto: cba.gov.pl

Wydział komunikacji społecznej Biura poinformował, że oświadczenia radnej z lat 2014-2019 kontrolował wydział postępowań kontrolnych katowickiej delegatury CBA.

Czytaj także:
wojsko żołnierz mundur wojsko polskie free shutt 1200 .jpg
Śledztwo CBA ws. przetargów w wojsku. Wśród podejrzanych są żołnierze

Podczas kontroli oświadczeń agenci znaleźli liczne nieprawidłowości i o jej wynikach zawiadomili prokuraturę w Lublińcu, która po śledztwie wniosła akt oskarżenia przeciw radnej. Pod koniec stycznia Sąd Rejonowy w Lublińcu prawomocnie uznał ją winną.

Czytaj także:

Nieprawidłowości

Czytaj także:
Sąd najwyższy shutt-1200.jpg
Głośna sprawa kardiochirurga oskarżonego o łapówki. Prokuratura złożyła kasację

CBA podczas kontroli wskazała, że radna w oświadczeniach majątkowych nie wpisała pieniędzy z rachunków bankowych w złotych oraz przechowywanych w gotówce w domu euro. W ocenie kontrolujących zaniżyła ona też wartość gospodarstwa rolnego zaniżając wartość posiadanych budynków oraz nie uwzględniając w oświadczeniach wartości posiadanych przez nią maszyn rolniczych oraz inwentarza.

Radna miała też nie umieścić w oświadczeniach współwłasności czterech samochodów osobowych - w ramach małżeńskiej wspólności ustawowej z mężem oraz współwłasności aut z synami. CBA znalazło też w oświadczeniach zaniżoną wartość jej mienia ruchomego - dwóch ciągników rolniczych oraz kombajnu zbożowego.

jbt

Czytaj także

Zatrzymanie złodziejów samochodów. Łącznie popełnili 500 przestępstw.

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 13:00
Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej doprowadzili do zatrzymania sprawców kradzieży samochodów oraz paserstwa. Łącznie mogli popełnić nawet 500 przestępstw! Policjanci odzyskali 5 samochodów o łącznej wartości około 700 tys. złotych oraz zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt elektroniczny służący do ich kradzieży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przełom w ściganiu korupcji". Cezary Gmyz o sprawie Józefa Piniora

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 21:59
- Dawniej procesy ciągnęły się w nieskończoność, bo wymagano wyjaśnienia wszystkich okoliczności. Od pewnego czasu Kodeks postępowania karnego daje możliwość skazania na podstawie materiału szczątkowego. Przyjęto zasadę znaną z innych systemów prawnych, że ważniejsze jest przecięcie procederu i przykładne ukaranie - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy Cezary Gmyz, komentując sprawę Józefa Piniora. 
rozwiń zwiń