X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Raport czeka już tylko na podpis". Prezes PiS o wyjaśnieniu przyczyn katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 21:59
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział na wirtualnym spotkaniu Klubów Gazety Polskiej, że raport komisji Antoniego Macierewicza "czeka już tylko na podpis". Wicepremier i lider Zjednoczonej Prawicy mówił o tym w kontekście zbliżającej się 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej.
Wrak tupolewa Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem
Wrak tupolewa Tu-154M, który rozbił się pod SmoleńskiemFoto: Włodzimierz Pac/Polskie Radio

Ewa Stankiewicz 1200.JPG
Ewa Stankiewicz: miarą suwerenności Polski jest zdolność powiedzenia prawdy o tym, jak zginął Lech Kaczyński

Jarosław Kaczyński odniósł się do pytań o zabiegi polskich władz w celu odzyskania wraku TU-154M. Powiedział, że w tej kwestii bez odpowiedzi pozostają żądania wysuwane wobec Rosji przez polskie organy ścigania. Dodał, że w planach jest podjęcie dodatkowych działań, ale zaznaczył, że "Rosja jest krajem, który pewnych reguł międzynarodowych nie uznaje", a Zachodowi brak determinacji, by na nią naciskać.

Raport "czeka już tylko na podpis"

Prezes PiS stwierdził również, że najważniejsze w śledztwie nie jest odzyskanie wraku, ale dojście do prawdy o katastrofie. Podkreślił, że bez szczątków samolotu, z pomocą dzisiejszej technologii, można odtworzyć jej przebieg cyfrowo, choć będzie to utrudnione. - Dzisiaj jesteśmy na tym poziomie techniki, że na podstawie tych wiadomości, które mamy, metodami numerycznymi, matematycznymi, jesteśmy w stanie odtworzyć i samolot i proces jego rozpadu i wreszcie - możemy z dużą dozą pewności odtworzyć to, co się stało - mówił Jarosław Kaczyński. Nadmienił, że raport komisji Antoniego Macierewicza "czeka już tylko na podpis". 

Czytaj także:

Wicepremier stwierdził również, że nie należy naciskać na jak najszybsze opublikowanie raportu komisji Antoniego Macierewicza. Jak powiedział, zostanie ujawniony, gdy nikt nie będzie w stanie go podważyć. - To jest moment właściwy - on może być bliski rocznicy, to może być rocznica, ale też zupełnie inna data, bo nie o to chodzi. Rocznica jest datą dla uroczystości, pamięci, a jeśli chodzi o ujawnienie prawdy to przede wszystkim ważna jest merytoryczna część tego całego procesu, który do tej prawdy prowadzi - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

mbl

Czytaj także

Macierewicz: liczę na przyjęcie raportu podkomisji smoleńskiej w najbliższych tygodniach

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 22:49
Antoni Macierewicz powiedział w sobotę, że liczy na to, że raport pisemny podkomisji smoleńskiej będzie mógł zostać przyjęty i opublikowany w najbliższych tygodniach. Podkreślił, że ze względu na pandemię nie mogą spotkać się wszyscy członkowie, aby sprawę przegłosować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sługocki: w sprawie katastrofy smoleńskiej potrzebny jest dialog

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 17:09
- Chodzi o rzetelne przeprowadzenie analizy, na tyle, na ile jest to możliwe, w oparciu o dokumenty. Katastrofa smoleńska jest dla Polaków tak trudnym i bolesnym doświadczeniem, że powinniśmy darować sobie przerzucanie się oskarżeniami, powinniśmy o tym mówić z odpowiednią powagą - powiedział Waldemar Sługocki z Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Karnowski: Smoleńsk miał dla Donalda Tuska przede wszystkim wymiar propagandowy

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 16:28
 - Podczas rozmowy martwił się teoriami spiskowymi, chciał jak najszybszego zakończenia śledztwa, by zgasić dyskusję o ewentualnej odpowiedzialności Rosjan za katastrofę - mówił w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny tygodnika "Sieci" Jacek Karnowski, komentując nagranie ze spotkania, zarejestrowane na polecenie Donalda Tuska w Kancelarii Premiera 23 kwietnia 2010 roku - 13 dni po katastrofie smoleńskiej.
rozwiń zwiń