X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Do woj. śląskiego trafią dodatkowe dawki szczepionek. Niedzielski: to część dostępnych rezerw

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 17:12
- Do woj. śląskiego, gdzie sytuacja epidemiczna jest najgorsza w całym kraju, mają być skierowane dodatkowe dawki szczepionki przeciwko COVID-19, do tego regionu trafi część dostępnych rezerw – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.
Adam Niedzielski
Adam NiedzielskiFoto: Daniel Gnap/KPRM

W wyemitowanej w środę po południu rozmowie na antenie Radia Katowice minister powtórzył, że sytuacja epidemiczna w woj. śląskim jest najgorsza w skali kraju – nie tylko z powodu dużej liczby nowych zakażeń.

shutterstock koronawirus free koronawirus polska free 1200.jpg
Szczepienia w punktach drive-thru. Wiemy, kiedy mogą się zacząć i kto je zorganizuje

- To nie jest jedyna zła wiadomość. Druga zła wiadomość jest taka, że niestety nie widać symptomów, żeby liczna zakażeń w najbliższym czasie miała wyhamować, bo cały czas dynamika zachorowań na Śląsku jest większa niż przeciętnie w Polsce – zaznaczył.

Czytaj także:

Ocenił, na dłuższą metę światełkiem w tunelu są trwające w całym kraju szczepienia. Minister zapowiedział, że do woj. śląskiego trafi więcej szczepionek. - Po prostu część rezerw, którą mamy, skierujemy do szczepienia tutaj, w regionie – powiedział.

Minister podkreślił, że w najbliższym czasie spodziewane są znacząco większe dostawy szczepionek niż dotychczas, dlatego rząd zdecydował się na zmianę modelu szczepień – rocznikami, bez definiowania specjalnych grup, i z możliwością szczepienia przez dużych pracodawców.

"Musimy te święta niestety spędzić w gronie domowników"

Niedzielski dodał, że "bardziej krótkookresowym światełkiem w tunelu" w całej Polsce jest nieco mniej zleceń na wymazy z placówek POZ, co zawsze zwiastowało zmniejszenie liczby zachorowań. Pytany, czy jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi rząd ogłosi dodatkowe obostrzenia, minister odpowiedział, że raczej nie. - Na tę chwile nie ma absolutnie podjętych decyzji – dodał, dementując pojawiające się na ten temat fałszywe informacje.

- Ale na pewno musimy te święta niestety spędzić sami, tzn. w gronie domowników, a nie w szerszym gronie, do którego się przyzwyczailiśmy – podkreślił, dodając, że sytuacja epidemiczna jest obecnie dużo trudniejsza niż przed rokiem i dlatego konieczne są jeszcze większe wyrzeczenia.

W woj. śląskim potwierdzono ostatniej doby 6092 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. To najwyższa dzienna liczba zakażeń w regionie od początku pandemii. Minister Niedzielski ocenił w środę, że sytuacja na Śląsku jest krytyczna pod względem zachorowań i hospitalizacji, pacjenci są przewożeni do innych województw. Szef resortu zdrowia brał w środę udział w posiedzeniu wojewódzkiego sztabu kryzysowego w Katowicach.

dn

Czytaj także

Minister zdrowia: osoby zwolnione z noszenia maseczek będą musiały mieć zaświadczenie

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 16:31
- Osoby zwolnione z nakazu zasłaniania nosa i ust niezależnie od tego, gdzie przebywają, muszą posiadać przy sobie zaświadczenie lekarskie wskazujące jednostkę chorobową z rozporządzenia - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń