X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nieuczciwy i absurdalny atak na Polski Fundusz Rozwoju". Premier broni Pawła Borysa

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 12:10
Premier Mateusz Morawiecki oświadczył, że jest zaskoczony "nieuczciwym i pełnym absurdalnych insynuacji atakiem na Polski Fundusz Rozwoju i jego szefa Pawła Borysa oraz wdrożoną przez jego zespół Tarczę Finansową".
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej na Stadionie Narodowym
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej na Stadionie NarodowymFoto: twitter.com/@PremierRP

Odnosząc się do materiału Wiadomości TVP1, szef rządu napisał na Facebooku, że "autorzy oczerniającego materiału przemilczeli fakt, że PFR ściśle współpracuje z Krajową Administracją Skarbową, CBA i innymi służbami w celu zapobiegania nadużyciom".

Premier dodał, że "to smutny paradoks, że człowiek, który miał wielki wkład w błyskawiczne powstanie świetnie działających Tarcz, jest atakowany personalnie, bez żadnego uzasadnienia". Mateusz Morawiecki przypomniał, że tarcze uratowały kilka milionów miejsc pracy i pomogły przetrwać tysiącom firm. - I to jest prawdziwa wizytówka pracy Pawła Borysa. To lekcja dla nas wszystkich, abyśmy potrafili chwalić dobrą pracę innych i nie próbowali jej dezawuować dla własnych, częstego niezrozumiałych celów. Złe intencje zawsze są bardzo czytelne. - dodał premier.

szczepionka shutterstock 1200.jpg
"Tylko ciężka reakcja alergiczna może być przeciwwskazaniem". Prof. Czarnobilska o szczepieniu przeciw COVID-19

Do materiału odniósł się też rzecznik rządu Piotr Müller. - Pamiętam trudne decyzje dotyczące walki z epidemią i równoległe do nich decyzje o wsparciu firm. Grupa PFR przygotowała najskuteczniejsze narzędzia. PFR to już łącznie ponad 68 mld zł chroniących 3,5 mln miejsc pracy w 370 tysiącach firm - napisał rzecznik na Twitterze.

Polski Fundusz Rozwoju poinformował w oświadczeniu, że w ramach Tarczy Finansowej PFR przeciwdziałającej skutkom pandemii COVID-19 pomoc finansową otrzymało od kwietnia 2020 r. do dzisiaj łącznie 370 tys. głównie mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Tarcza chroni ponad 3,5 mln miejsc pracy.

Celem ochrony zatrudnienia i stabilności firm PFR wypłacił ponad 68 mld złotych. "Wypłaty pomocy z Tarczy Finansowej dokonywane były w ciągu 48 godzin od złożenia wniosku w ramach zautomatyzowanego procesu, opartego o zaawansowany system informatyczny zintegrowany z bankami, Krajową Administracją Skarbową, ZUS i KRS." - czytamy w komunikacie.

pg

Czytaj także

Poseł PO zarzuciła premierowi kłamstwo. Zapomniała jednak, co pisała dwa dni wcześniej

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 23:35
"Premier Mateusz Morawiecki zaapelował o narodową solidarność w czasie trzeciej fali, po czym opluł opozycję, kłamiąc, że chcieliśmy sprywatyzować ochronę zdrowia. Skąd się biorą tacy ludzie?" - napisała na Twitterze poseł PO Izabela Leszczyna. Dwa dni temu mówiła z kolei, że "brak karetek to wynik upaństwowienia ratownictwa medycznego przez PiS".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: do końca sierpnia zaszczepimy wszystkich chętnych w kraju

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 14:21
- Wykonaliśmy 6 mln szczepień przeciw COVID-19. Do końca II kwartału wykonamy 20 mln szczepień. Do końca sierpnia planujemy zaszczepić wszystkich chętnych - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń