X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Czarnek: Giertych powinien zostać usunięty z listy adwokatów za kontakty z Sokiem z Buraka

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 20:32
- Tego rodzaju zachowanie i doradzanie tego rodzaju hejterom nie mieści się w moim przekonaniu w etyce zawodu adwokata - mówił o Romanie Giertychu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Według niego powodem do usunięcia adwokata z zawodu ma być jego "pomoc w procederze hejtowania" dla twórcy profilu Sok z Buraka .
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekFoto: twitter.com/MEN_GOV_PL

Portal tvp.info ujawnił w sobotę treść rozmów Romana Giertycha z twórcą Soku z Buraka Mariuszem Kozakiem-Zagozdą. Podał m.in., że Roman Giertych, za pomocą Soku z Buraka kreował polityczny przekaz skierowany przeciwko najważniejszym przedstawicielom polskiego państwa, politykom Prawa i Sprawiedliwości oraz Lewicy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
giertych 1200 free.jpg
Powiązania Giertycha z Sokiem z Buraka. TVP Info ujawnia kolejne zapisy rozmów

"Dziwię się, że adwokatura milczy"

- W moim przekonaniu tego rodzaju zachowanie nie licuje z godnością adwokata. W związku w powyższym powinien być usunięty z listy adwokatów i nie powinien dalej wykonywać zawodu adwokata. Dziwię się, że adwokatura w tej kwestii do tej pory milczy - powiedział portalowi tvp.info Przemysław Czarnek.

- Bez wątpienia zachowanie jest obrzydliwe. Zarówno pana Kozaka-Zagozdy, jak i pana Giertycha, który mu w tym procederze hejtowania i to takiego obrzydliwego hejtowania, pomagał. Dwulicowe zachowanie i dwulicowość Romana Giertycha jest znana nie od dzisiaj, odkąd odszedł z polityki i wszedł ponownie w świat polityki po tamtej stronie. Dziwię się, że adwokatura nie reaguje na tego typu zachowanie mecenasa Giertycha, bo tego rodzaju zachowanie i doradzanie tego rodzaju hejterom nie mieści się w moim przekonaniu w etyce zawodu adwokata - ocenił minister.

Czytaj także:

Wsparcie dla "Soku z Buraka"

Tvp.info pisząc o kontaktach Giertycha z Kozakiem-Zagozdą stwierdziło m.in., że ten drugi "pomagał mu w autopromocji politycznej przed wyborami parlamentarnymi w 2019 r., w lansowaniu zaprzyjaźnionych z Giertychem polityków, a nawet organizował dla niego i Donalda Tuska »spacer« byłego premiera do warszawskiej prokuratury".

Portal informował też, że administrator strony "Sok z Buraka" Mariusz Kozak-Zagozda prosił regularnie o wsparcie finansowe Romana Giertycha, ten zaś go udzielał.

Roman Giertych zapowiada pozew

Publikując kolejne zapisy rozmów mecenasa z twórcą Soku z Buraka portal donosił również, że w 2016 r. Sok z Buraka pomówił dwie kobiety - publicystkę Małgorzatę Terlikowską i posłankę PiS Małgorzatę Wassermann - które wystąpiły do prokuratury o ustalenie tożsamości autora postu. Mec. Roman Giertych najpierw kibicował skazaniu hejtera, a później sam z jego usług korzystał.

W związku z publikacją portalu TVP Info mec. Roman Giertych zapowiedział, że pozwie portal telewizji.

ms

Czytaj także

Komisja śledcza ds. Soku z Buraka? Liziniewicz: poznalibyśmy związki polityków z organizowaniem hejtu

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 09:14
- Nie jestem zwolennikiem organizowania w tej sprawie komisji śledczej. Jednak wydaje się, że ma ona taką przewagę, że może wezwać polityków, którzy zeznawaliby pod przysięgą. Myślę, że nie byłoby z tego wniosków o ukaranie, ale przynajmniej dowiedzielibyśmy się o związkach polityków z organizowaniem hejtu - powiedział Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Jacek Łęski i Rafał Woś.
rozwiń zwiń