X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Efekty szczepień coraz bardziej widoczne. Lawinowy spadek zachorowań na COVID-19 w DPS-ach

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 19:17
Kancelaria Premiera opublikowała na Twitterze grafikę, w której zestawiony został przyrost zakażeń w DPS-ach i ogólna liczba zakażeń w Polsce. Na wykresie zaznaczono, że po szczepieniach w domach pomocy zaobserwowano w nich widoczny spadek zachorowań. Z grafiki wynika, że wzrostu zakażeń w DPS-ach nie zaobserwowano również mimo trwającej trzeciej fali epidemii.
Spadła liczba zachorowań na COVID-19 w DPS-ach
Spadła liczba zachorowań na COVID-19 w DPS-achFoto: PAP/Andrzej Grygiel & Twitter/SzczepimySie

- Widać (...), jak rośnie fala zachorowań w Polsce w czasie trzeciej fali pandemii, a jednocześnie, jak opadły zakażenia w DPS-ach – tam, gdzie na samym początku zaszczepiliśmy absolutną większość pensjonariuszy - komentował szef KPRM Michał Dworczyk.

- To powinno nas mobilizować do tego, żeby jak największa część populacji została zaszczepiona - dodał minister.

Czytaj także:

szczepionka stock 1200.jpg
Jaką skuteczność mają szczepionki Pfizera i Moderny? Znamy wyniki najnowszych badań

Szczepienia w DPS-ach

Szczepienia pensjonariuszy domów pomocy społecznej rozpoczęły się 18 stycznia. Aby otrzymać szczepionkę, mieszkańcy DPS-ów nie musieli opuszczać placówek – były do nich kierowane mobilne punkty szczepień z podstawowej opieki zdrowotnej, które opiekują się danym domem, a w przypadku braku POZ był to mobilny punkt ze szpitala węzłowego.

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed w połowie marca poinformował PAP, że MRPiPS zwróciło się do wojewodów i dyrektorów domów pomocy społecznej, aby przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa poluzować obostrzenia, jeśli chodzi o możliwość odwiedzin pensjonariuszy. Szwed podkreślił, że sytuacja w domach pomocy społecznej jest ustabilizowana, a skala zakażeń jest tam bardzo niska.

ms

Czytaj także

Premier: do końca sierpnia zaszczepimy wszystkich chętnych w kraju

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 14:21
- Wykonaliśmy 6 mln szczepień przeciw COVID-19. Do końca II kwartału wykonamy 20 mln szczepień. Do końca sierpnia planujemy zaszczepić wszystkich chętnych - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń