X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Większe wsparcie dla opozycjonistów z okresu PRL. Jest decyzja Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 14:57
Sejm przyjął dwie poprawki Senatu do ustawy zwiększającej wsparcie dla działaczy opozycji antykomunistycznej z czasów PRL. Nowelizacja zwiększa progi dochodowe, które uprawniają do jednorazowej i okresowej pomocy finansowej. Umożliwia też przyznanie przez szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych pomocy dwa razy w roku, a nie jak dotąd raz na 12 miesięcy.
Posłowie na sali obrad Sejmu w Warszawie
Posłowie na sali obrad Sejmu w WarszawieFoto: Twitter/Sejm

Sejm poparł poprawkę Senatu, podnoszącą o 50 złotych - z 2 tysięcy 400 złotych do 2 tysięcy 450 wysokość emerytury lub renty, od której przysługuje prawo do świadczenia wyrównawczego.

sejm free shutter 1200.jpg
"Ono będzie dla rządu kluczowe". Hubert Biskupski o głosowaniu nad Krajowym Planem Odbudowy

Pomoc pieniężna jednorazowa może być przyznana jeżeli dochód osoby samotnie żyjącej nie przekracza 290 procent najniższej emerytury albo dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 220 procent najniższej emerytury. W przypadku gdy wnioskodawca jest całkowicie niezdolny do pracy próg wzrasta do 350 procent najniższej emerytury.

Pomoc jednorazowa może być przyznana do wysokości 150 procent najniższej emerytury, pomoc na zakup wyrobów medycznych do 350 procent najniższej emerytury, pomoc pieniężna na dostosowanie mieszkania do potrzeb osoby niepełnosprawnej - do wysokości 450 procent najniższej emerytury.

Wszystkie te zmiany obejmują też innych poszkodowanych, którymi zajmuje się Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Zgodnie z nowymi przepisami byli opozycjoniści i osoby represjonowane będą mogły wystąpić o ustalenie kapitału początkowego do emerytury przy zastosowaniu kwoty przeciętnego wynagrodzenia za okres kiedy na przykład były w więzieniu.

dn

Czytaj także

Wzrosną świadczenia emerytów i rencistów. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 11:48
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o emeryturach i rentach z FUS. Zgodnie ze wskaźnikiem waloryzacji ogłoszonym przez GUS od 1 marca świadczenia wzrosną o 4,24 proc., najniższe wyniosą 1250,88 zł.
rozwiń zwiń