X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowe zasady kwarantanny dla podróżujących. Opublikowano rozporządzenie

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 22:45
W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie określające nowe zasady kwarantanny dla podróżujących w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Nowe przepisy wejdą w życie w nocy z poniedziałku na wtorek (29-30 marca).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/america_stock
lotnisko covid free shutt 1200  (1).jpg
"Unikajcie podróży zagranicznych, które nie są konieczne". Apel MSZ do Polaków

Chodzi o rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Czytaj także:

Zgodnie z opublikowanymi przepisami, dla osób przybywających ze strefy Schengen kwarantanna będzie obowiązkowa, ale zwalniać z niej będzie negatywny test (PCR lub antygenowy) na obecność koronawirusa wykonany nie wcześniej niż 48 godzin przed przyjazdem. Dla przybywających do Polski ze strefy spoza strefy Schengen obowiązuje kwarantanna bez wyjątku.

granica 1200 forum.jpg
Dziesiątki tysięcy kontroli na granicy z Czechami i Słowacją. MSWiA podaje najnowsze dane

Zasady kwarantanny granicznej dotyczą podróżujących każdego rodzaju transportem. Podróżujących spoza strefy Schengen z kwarantanny nie zwalnia test wykonany w kraju, z którego przybywają.

Każdy z przyjezdnych, zarówno ze strefy Schengen, jak i spoza niej, będzie miał możliwość wykonania testu w Polsce i jeśli wynik będzie negatywny, będzie zwalniany z kwarantanny. 

pb

Czytaj także

Kontrole na granicach z Czechami i Słowacją. Wiceszef MSWiA o liczbie osób bez ważnego testu na koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 16:04
Jak przekazał wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki, polska Straż Graniczna  skontrolowała już ponad 26 tysięcy osób wjeżdżających z Czech lub Słowacji. Prawie 8 tysięcy z nich nie miało ważnego testu z negatywnym wynikiem na obecność koronawirusa i zrezygnowało z podróży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiosenna korekta rozkładu jazdy na kolei. Sprawdź, co się zmieni

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 13:27
Podróżni korzystający z połączeń kolejowych muszą przygotować się na bardzo duże zmiany. W najbliższy weekend, w nocy z soboty na niedzielę w życie wejdzie wiosenna korekta rozkładu jazdy na kolei. Oznacza to, że zmienią się godziny niektórych połączeń. Pasażerowie muszą też uważać na utrudnienia związane z pracami remontowymi. Co więcej niektóre połączenia zostaną zawieszone, a inne mogą zostać poprowadzone objazdami.
rozwiń zwiń