X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mariusz Błaszczak: zastępcą dowódcy V korpusu wojsk amerykańskich będzie polski generał Adam Joks

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 15:45
 - Zastępcą dowódcy V korpusu wojsk amerykańskich w Fort Knox w Kentucky będzie polski generał Adam Joks - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak. Polak obejmie to stanowisko na zaproszenie strony amerykańskiej.
Minister obrony narodowej RP Mariusz Błaszczak (z lewej) i dowódca V Korpusu Wojsk Lądowych USA generał John Kolasheski podczas wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu w siedzibie Ministerstwa Obrony Narodowej w Warszawie
Minister obrony narodowej RP Mariusz Błaszczak (z lewej) i dowódca V Korpusu Wojsk Lądowych USA generał John Kolasheski podczas wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu w siedzibie Ministerstwa Obrony Narodowej w WarszawieFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Przemysław Żurawski vel Grajewski Photo PR24.jpg
Prof. Żurawski vel Grajewski: USA i UE wiele interesów łączy, jak i dzieli

Błaszczak w poniedziałek na konferencji prasowej w Warszawie przypomniał, że V Korpus Wojsk Lądowych USA został niedawno reaktywowany i będzie odpowiedzialny za dowodzenie siłami amerykańskimi stacjonującymi w Polsce, ale też w "całej naszej części Europy" - wysunięte stanowisko dowodzenia Korpusu zainaugurowało już działalność w Poznaniu.

Posłuchaj
00:21 Błaszczak.mp3 Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak o polsko-amerykańskich relacjach wojskowych (IAR)

- Ta współpraca dowodzi bardzo silnych relacji polsko-amerykańskich, jeśli chodzi o obronność. Żołnierze polscy ćwiczą z żołnierzami amerykańskimi. Tak było w ubiegłym roku, pomimo epidemii, tak też będzie w tym roku i latach następnych. Dzięki temu interoperacyjność (obu armii) wzrasta z roku na rok. Dzięki temu Polska i cała wschodnia flanka są bardziej bezpieczne - podkreślił Błaszczak.

Czytaj także

Szef MON w "Politico": nie ma alternatywy dla sojuszu Europy i USA

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 14:47
"Sojusz Europy z USA jest podstawą jej bezpieczeństwa" - pisze w tekście opublikowanym w środę w "Politico" minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. "Jako sojusznicy nie możemy oczekiwać, że Stany Zjednoczone zagwarantują nam bezpieczeństwo bez prawdziwego zaangażowania po naszej stronie Atlantyku" - dodaje szef MON. 
rozwiń zwiń