X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sprawa prof. Ewy Budzyńskiej. Jest list otwarty do ministra Czarnka

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 12:39
Osiemnastu pracowników naukowych i ludzi kultury podpisało list otwarty do ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka w sprawie profesor Ewy Budzyńskiej. W miniony piątek profesor Budzyńska otrzymała naganę od Komisji Dyscyplinarnej Uniwersytetu Śląskiego za głoszenie poglądów na temat rodziny.
Uniwersytet Śląski, na którym wykładała dr hab. Ewa Budzyńska
Uniwersytet Śląski, na którym wykładała dr hab. Ewa BudzyńskaFoto: Twitter/@USinKatowice
kazimierz-przeszowski-F-1200.jpg
Homoterror na uczelniach? Ekspert: zagrożony jest pluralizm światopoglądowy

W styczniu 2019 roku skargę na wykładowczynię zgłosiła grupa studentów, którą oburzyło przedstawienie przez nią definicji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Zarzucano jej też antysemityzm.

Autorzy listu otwartego podkreślają, że "nauczyciel akademicki ma prawo do wyrażania swoich przekonań światopoglądowych, filozoficznych i religijnych w życiu publicznym". Zwracają uwagę, że "Konstytucja RP wyraźnie gwarantuje to każdemu". Stwierdzają, że łamanie zasady wolności słowa na polskich wyższych uczelniach budzi ich niepokój i dlatego proszą ministra Czarnka o nieustanne monitorowanie sprawy profesor Budzyńskiej. Zwracają się także o "wprowadzenie i wdrożenie rozwiązań prawnych wzmacniających zasadę wolności słowa na polskich uczelniach".

Czytaj także:

List podpisali między innymi: profesorowie Andrzej Nowak, Aleksander Nalaskowski i Jan Żaryn, a także Bronisław Wildstein i Krzysztof Wyszkowski.

Uniwersytet Slaski Katowice pap 1200.jpg
Cenzura na Uniwersytecie Śląskim. Prof. Budzyńska oskarża władze uczelni

Stowarzyszenie Ordo Iuris zapowiedziało, że złoży w sprawie profesor Budzyńskiej odwołanie od orzeczenia Uniwersytetu Śląskiego do komisji dyscyplinarnej przy ministrze edukacji i nauki. Odwołanie ma zostać złożone po przygotowaniu uzasadnienia przez Uniwersytet Śląski. Uczelnia ma na to dwa tygodnie.

pg

Czytaj także

Pakiet wolności akademickiej z zielonym światłem. Szef MEiN: przerwiemy skandaliczne działania

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 21:50
- Pakiet wolności akademickiej został w ubiegłym tygodniu pozytywnie zaopiniowany przez Komitet Stały Rady Ministrów - poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. - Mam nadzieję, że przerwiemy coś, co jest absolutnie skandaliczne na polskich uczelniach - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przewodniczący KEP: niezbywalne prawo do życia zostaje podporządkowane woli silniejszego

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 11:25
- Jeśli niezbywalne prawo do życia staje się przedmiotem dyskusji lub zostaje wręcz zanegowane na mocy głosowania parlamentu lub z woli części społeczeństwa, prawo przestaje być prawem - powiedział przewodniczący Episkopatu, abp Stanisław Gądecki.
rozwiń zwiń