X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Konkurs Palm rozstrzygnięty. Najwyższa miała ponad 26 metrów

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2021 15:04
62. Konkurs Palm w Lipnicy Murowanej rozstrzygnięty. Najwyższą palmę w tym roku wykonał Andrzej Goryl z Lipnicy Górnej, a mierzyła ona 26 metrów i 8 centymetrów.
Palmy wielkanocne na Rynku w Lipnicy Murowanej
Palmy wielkanocne na Rynku w Lipnicy MurowanejFoto: PAP/Łukasz Gągulski

Do udziału w tegorocznej edycji zgłoszono 31 palm w tym: 1 palmę w kategorii palm najwyższych - powyżej 22 metrów wysokości, 3 palmy w kategorii palm wysokich - od 14 do 22 metrów wysokości, 10 palm w kategorii palm średnich - od 7 do 14 metrów wysokości - oraz 17 palm w kategorii palm niskich - od 3 do 7 metrów wysokości. W Biurze Organizacyjnym zgłoszone zostały 92 palmy dziecięce do 3 metrów wysokości.

pixabay niedziela palmowa 1200.jpg
"Musimy wejść w przeżywanie tego, co przeżywał Chrystus". Ks. Grabowski o znaczeniu Niedzieli Palmowej

Wszystkie palmy powyżej trzech metrów wysokości otrzymały nagrody finansowe, natomiast dzieci za swoje palemki zostały nagrodzone upominkiem rzeczowym.

Czytaj także:

Komisja konkursowa stwierdziła, że prawie wszystkie przedstawione do konkursu palmy zostały wykonane zgodnie z miejscową tradycją, z wikliny powiązanej wierzbowymi witkami i ręcznie wykonanych bibułowych kwiatów.

itom

Czytaj także

Niedziela Palmowa w polskiej tradycji

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2021 06:06
Nieodłącznym elementem tego dnia są kolorowe bukiety zwane palmami, które wierni święcą w kościele. W przeszłości świętu towarzyszyło wiele przesądów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

W katedrze warszawskiej powstanie instalacja Grobu Pańskiego. Ks. Bartołd: będzie bardzo wymowna

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2020 15:13
- Mam nadzieję, że wleje w nas dużo nadziei. Niech instalacja Grobu Pańskiego, która powstanie w katedrze warszawskiej, będzie wielkim doświadczeniem i drogowskazem, w kim jest nadzieja i skąd przychodzi zwycięstwo - powiedział ks. Bogdan Bartołd, proboszcz Parafii Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie.
rozwiń zwiń