X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Są potrzebnym elementem leczenia COVID-19". Premier o szpitalach tymczasowych

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 10:34
- Szpitale tymczasowe są bardzo potrzebnym elementem leczenia COVID-19 - podkreślił w piątek premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Apelował przy tym o przestrzeganie obostrzeń i zasad sanitarnych.
Mateusz Morawiecki w czasie konferencji we Wrocławiu.
Mateusz Morawiecki w czasie konferencji we Wrocławiu.Foto: Adam Guz/KPRM

- Jesteśmy dzisiaj w trakcie bardzo krytycznej fazy walki z COVID-19. Fazy, którą możemy przezwyciężyć przede wszystkim dzięki szczepionkom, dzięki szczepieniom, dzięki dobrej organizacji procesu szczepień, ale także dzięki dostępnym dawkom, dostępnym szczepionkom. Taką bardzo dobrą, mogę powiedzieć znakomitą organizację procesu szczepień mogłem dzisiaj, tutaj zaobserwować - powiedział premier w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.

Morawiecki pochwalił organizację szczepień w szpitalu, gdzie dziennie szczepionych jest 2,5 tys. osób, a możliwości szczepienia sięgają ponad 20 tys.

horban 663 twitter.jpg
"Trzy dni z rzędu po 30 tys. i system staje się niewydolny". Prof. Horban ostrzega: możemy zamknąć Polskę

Odniósł się także do szpitala tymczasowego, który znajduje się w Centrum Konferencyjnym Hotelu "Terminal" przy ul. Rakietowej na Muchoborze Wielkim we Wrocławiu. - Może należałoby ten przymiotnik "tymczasowy" wykreślić z tej nazwy, ponieważ ten szpital odpowiada wszystkim wysokim, należytym standardom prowadzenia działalności medycznej w ramach służby zdrowia - zauważył szef rządu.
Podkreślając pracę organizacyjną służb medycznych i służb wojewody dolnośląskiego Morawiecki poinformował, że w szpitalu tymczasowym może być leczonych ok. 400 osób.

Czytaj także:

Jak dodał, szpitale tymczasowe "to są miejsca bardzo potrzebne". - Te szpitale tymczasowe, szpitale rezerwowe, które jeszcze parę miesięcy temu rzeczywiście stały puste i były słowa krytyki, że po co budujemy, skoro one stoją puste, dziś - trzeba powiedzieć - niestety, ale też i na szczęście, one mogą służyć ludziom. One nie stoją puste, ponieważ są bardzo potrzebnym elementem leczenia COVID-19 - podkreślił premier.

Szef rządu pogratulował też rektorowi USK prof. Piotrowi Ponikowskiemu, że "jak tylko otrzymano odpowiednie zgody według procedur NFZ, to zaczęto wykonywać tutaj skomplikowane operacje przeszczepu serca".

"Dbałość o pacjenta"

Jak mówił premier, w ciągu ostatnich kilku tygodni dokonano czterech transplantacji serca. - A więc kadra medyczna działa tutaj na najwyższych obrotach i na najwyższym poziomie - ocenił szef rządu. - Tutaj jak w pigułce, w tej jednostce, widać było z jednej strony dbałość o pacjentów COVID-19, a z drugiej strony o najbardziej skomplikowane, zaawansowane procedury medyczne, wśród nich przeszczepy serca - mówił Morawiecki.

Niedzielski pap 1200.jpg
Minister zdrowia: od soboty przez dwa tygodnie dodatkowe zasady bezpieczeństwa

Premier wyraził przekonanie, że wspólnie Polacy pokonają epidemię. - Tylko raz jeszcze chcę zaapelować o przestrzeganie obostrzeń i rygorów, tych zasad sanitarnych jakże podstawowych dla walki z każdą epidemią - mówił szef rządu.
Jak dodał, dzisiaj "przyszło nam się zmierzyć z kryzysem stulecia, z tą epidemią, której nikt się nie spodziewał".

- Z jednej strony szczepienia, z drugiej strony przestrzeganie zasad sanitarnych i jestem przekonany, że w ciągu najbliższych kilku tygodni doprowadzą do właściwego, dobrego zwrotu w kierunku coraz lepszej sytuacji w gospodarce, służbie zdrowia, po prostu coraz lepszej sytuacji epidemicznej, zdrowotnej wśród Polaków - mówił premier.

pg

Czytaj także

Prof. Horban: jesteśmy blisko wprowadzenia zakazu przemieszczania się

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 10:30
Główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban stwierdził, że "jesteśmy blisko wprowadzenia zakazu przemieszczania się". Dodał, że zależy to od tego, czy ludzie będą rozsądnie podchodzić do zaleceń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urzędy na pracy zdalnej. Do zmian rząd zachęca też prywatnych przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 13:01
- Cała administracja publiczna - wszędzie tam, gdzie będzie to możliwe - zostanie na najbliższe dwa tygodnie wysłana na pracę zdalną - zapowiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozporządzenie o nowych obostrzeniach. Opublikowano je w Dzienniku Ustaw

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 00:55
Zamknięcie salonów kosmetycznych i fryzjerskich do 9 kwietnia przewiduje opublikowane w Dzienniku Ustaw rozporządzenie Rady Ministrów dot. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
rozwiń zwiń