X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ponad 670 mln zł wsparcia dla gmin górskich. Dodatkowa pomoc z Funduszu Inwestycji Lokalnych

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 13:57
- 202 gminy położone na terenach górskich otrzymają dodatkową pomoc z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w wysokości 672 mln zł. To realna odpowiedź na bardzo trudną sytuację związaną z pandemią - oświadczyła rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Milosz Maslanka

- Dzisiaj wojewodowie z sześciu województw ogłosili, że 202 gminy położone na terenach górskich otrzymają pomoc z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To jest kwota 672 mln zł; to dodatkowa pomoc poza pozostałymi innymi tarczami. To realna, konkretna odpowiedź na sytuację gmin z terenów górskich, turystycznych, na bardzo trudną sytuację związaną z pandemią" - mówiła Czerwińska podczas konferencji prasowej w Sejmie.

lotnisko koronawirus pandemia samolot podróż 1200.jpg
Co dalej ze światową turystyką? Paszporty szczepionkowe nie wystarczą, ożywienie dopiero w 2024 roku

Podkreśliła, że wszystkie gminy, które zwróciły się o te środki, otrzymały wsparcie w pełnej wysokości kwoty, o którą wnioskowały. Dodała też, że jest to kolejna forma pomocy, którą przygotowano, aby przeciwdziałać "tym negatywnym skutkom pandemii".

Posłuchaj
00:32 gminy gorskie.mp3 Anita Czerwińska o wsparciu dla gmin górskich (IAR)

Anicie Czerwińskiej na konferencji prasowej towarzyszyli parlamentarzyści PiS reprezentujący sześć województw, w których leżą gminy, o których wspominała.

góry turysta2 1200.jpg
Dłuższy termin na realizację vouchera turystycznego. Rząd zapowiada zmianę przepisów

Poseł Marek Kuchciński wskazał, że o wsparcie wystąpiło 27 gmin z Podkarpacia i trafi do nich ponad 66 mln zł. Wicemarszałek Senatu Marek Pęk przekazał, że do 82 gmin górskich Małopolski trafi ponad 294 mln zł. Violetta Porowska reprezentująca województwo opolskie mówiła natomiast, że trzy gminy górskie otrzymają prawie 14 mln zł.

Z kolei Szymon Pogoda podał, że w województwie dolnośląskim do takich gmin trafi ponad 198 mln zł, poseł Przemysław Drabek poinformował, że do gmin górskich ze Śląska trafi 86 mln zł, a poseł Krzysztof Lipiec przekazał natomiast, że do pięciu gmin górskich z województwa świętokrzyskiego trafi 14 mln zł.

fc

Czytaj także

Tańczące tłumy na Krupówkach, bójki, rozboje i feta pod skocznią. Epidemiczny obraz Zakopanego

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2021 21:35
Do Zakopanego tłumnie przyjechali turyści, którzy wykorzystują ostatnie poluzowanie obostrzeń. Wielu z nich lekceważy jednak panujące zasady epidemiczne, co pokazują liczne nagrania zamieszczane w sieci. Potwierdzają to też policyjne statystyki. Funkcjonariusze tylko w ciągu ostatniej doby musieli interweniować kilkadziesiąt razy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Problemy branży turystycznej. Ekspert: przedsiębiorcy potrzebują długofalowego planu rządu

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 15:15
- Rząd nie ma długofalowego planu otwarcia czy zamknięcia gospodarki, więc branża jest cały czas w potrzasku. Przedsiębiorcy do końca nie wiedzą czy mogą planować przedsięwzięcia krótko czy średnio terminowo. Chodzi też o niemożność przygotowania planu finansowego przez firmy - powiedział o problemach przedsiębiorców w dobie pandemii Adam Karpiński z Wyższej Szkoły Bankowej.
rozwiń zwiń