X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nierzetelna prezentacja". Jest oświadczenie Sądu Najwyższego po publikacji "GW" o Obajtku

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 11:00
Artykuł opublikowany w "Gazecie Wyborczej" pt. "Jak PiS oczyszczał Obajtka" w sposób nierzetelny przedstawia trzy sprawy kasacyjne, (...) insynuując możliwość politycznych motywacji zapadłych wyroków - taką opinię wydał Sąd Najwyższy.
Sąd Najwyższy
Sąd NajwyższyFoto: shutterstock.com/BOKEH STOCK

EWrQPw6WsAAPSQm (1).jpg
Znamy oświadczenia majątkowe Daniela Obajtka. Prezes Orlenu sam udostępnił je mediom

Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska zauważa, że autorki artykułu "nie wspominają, że kasacje zostały złożone na niekorzyść skazanych i niezasadnie stwierdzają, jakoby Sąd Najwyższy uwzględnił kasację z tego względu, że prokurator »popełnił błąd formalny«".

"Jednocześnie w sposób bezpodstawny insynuuje się w tekście polityczne motywacje składu orzekającego pisząc: »kasacja trzech prawomocnych wyroków to punkt zwrotny w całym postępowaniu – to w dużej mierze dzięki temu manewrowi prokuratura pod rządami Zbigniewa Ziobry może oczyścić Obajtka«" - czytamy w zamieszczonym na stronie internetowej Sądu Najwyższego oświadczeniu.

Czytaj także: 

Pierwszy Prezes SN Małgorzata Manowska wyraża na końcu "stanowczy sprzeciw, wobec insynuowania przez Gazetę Wyborczą rzekomych politycznych motywacji mających stać za tymi lub innymi wyrokami zapadającymi w Sądzie Najwyższym".

dn/Sąd Najwyższy

Czytaj także

"Dość pomówień. Podejmuję kroki prawne". Daniel Obajtek odpowiada na teksty "GW"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 09:00
"Kolejny raz »Gazeta Wyborcza« feruje własne wyroki. Konfabulacje gangstera mające na celu złagodzenie kary uznaje za bardziej wiarygodne niż ustalenia prokuratury i wyroki niezależnych sądów. Dość pomówień. Podejmuję kroki prawne" - zapowiedział na Twitterze prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
rozwiń zwiń