X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Okręgowy koordynator Wiosny opuszcza partię. "Wielu członków zrezygnowało"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 12:44
Lubelski koordynator okręgowy Wiosny Jędrzej Halerz zrezygnował z członkostwa w partii po odejściu z ugrupowania poseł Moniki Pawłowskiej. Pozostaje nadal dyrektorem jej biura.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Wiosna/materiały prasowe

Dotychczasowa wiceszefowa klubu Lewicy poinformowała w niedzielę wieczorem, że przechodzi do Porozumienia Jarosława Gowina i opuszcza klub Lewicy. Dodała, że nie wstępuje do klubu parlamentarnego PiS i pozostanie posłem niezrzeszonym.

"Wielu członków zrezygnowało"

jarosław gowin free tt 1200  .jpg
Przejście poseł Lewicy do Porozumienia. Jankowski: Jarosław Gowin nadal ma siłę polityczną

Halerz w rozmowie z PAP przyznaje, że po odejściu poseł Lewicy nic się nie zmieniło, jeżeli chodzi o jego współpracę z Pawłowską.

Czytaj także:

- Byłem koordynatorem Wiosny i to się zmienia. Byłem członkiem partii i to też się zmienia - powiedział.

- Zakończyłem współpracę z Wiosną, ale nie tylko ja. Wielu członków Wiosny zrezygnowało i idzie razem z poseł Pawłowską - dodał były już działacz partii.

Rydliński663.jpg
"Ideowy szpagat". Politolog o przejściu poseł Pawłowskiej z Lewicy do Porozumienia

- Rozstajemy się w przyjaźni, tzn. my się rozstajemy w przyjaźni i złego słowa zarówno o Wiośnie, jak i o Lewicy nie będziemy mówić, w przeciwieństwie do Wiosny, bo uważamy, że tak wymaga przyzwoitość - podkreśla Halerz.

Nowy koordynator

Do słów dyrektora biura Pawłowskiej odniosła się rzecznik Wiosny Katarzyna Kotula. Przekazała, że działacze regionalni partii odezwali się sami tuż po decyzji posłanki.

- W tym tygodniu mamy spotkania ze wszystkimi regionami. Na piątek było zaplanowane spotkanie w regionie lubelskim i to spotkanie się odbędzie - powiedziała.

Marcin Porzucek 1200_.jpg
"Cieszy przejście na jasną stronę mocy". Marcin Porzucek o transferze z Lewicy do Porozumienia

- Ludzie tam są, zostali, chcą działać, chcą być częścią Wiosny i mamy już osobę, która będzie ten teren koordynowała do czasu wyznaczenia nowego koordynatora - dodała.

Decyzja niezrozumiała dla ludzi

- Jesteśmy bardzo spokojni. Monitorowałam tę sytuację, ona wygląda dobrze i to oznacza, że Monika nie poinformowała o swojej decyzji, a przede wszystkim, że ta decyzja jest naprawdę niezrozumiała dla ludzi - podkreśliła Kotula.

Młoda Lewica, młodzieżówka Wiosny, po odejściu Pawłowskiej wydała oświadczenie, w którym informuje o tym, że jej członkowie rezygnują z funkcji jej asystentów społecznych. 

fc

Czytaj także

"Miller częściej podstawiał nam nogę, niż podawał rękę". Gdula o odejściach z Lewicy

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 17:20
- Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz i Marek Belka to doświadczeni i utytułowani politycy, ale swój najlepszy czas w polityce mieli 20 lat temu - mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł Lewicy prof. Maciej Gdula. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lewe skrzydło Porozumienia? Felieton Miłosza Manasterskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 17:35
Borys Budka jeszcze w lutym odgrażał się, że szuka pięciu posłów, którzy przejdą na stronę opozycji. Tymczasem chwilę później sam stracił kolejnego, trzeciego parlamentarzystę, zaś obóz Zjednoczonej Prawicy powiększył się. Aczkolwiek nie bez kontrowersji…
rozwiń zwiń