X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Moja woda". Od dziś można składać wnioski w II edycji programu

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 07:09
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej od dziś przyjmują elektroniczne wnioski w drugiej edycji programu "Moja woda". W jego ramach gospodarstwa domowe mogą uzyskać do pięciu tysięcy złotych dofinansowania do budowy przydomowej retencji. Ta kwota ma stanowić nie więcej niż 80 procent kosztów inwestycji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/majivecka

W ubiegłym roku z dotacji skorzystało prawie 25 tysięcy polskich rodzin. Minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka mówił, że celem programu jest przeciwdziałanie suszy.

01_Bug w Drochiczynie.JPG
"Operacja Czysta Rzeka" z Bugu rozpłynęła się na całą Polskę

- Aby jak najwięcej wody, która trafia do nas w postaci deszczów, czy w postaci wody roztopowej była jednocześnie wykorzystana na tym miejscu, gdzie trafiła. Stąd już milion metrów sześciennych, które za pośrednictwem tej pierwszej edycji programu "Moja woda" zwiększyliśmy naszą zdolność retencjonowania wody. I stawiamy sobie taką samą ambicję w tym roku - mówił minister.

Posłuchaj
00:24 woda1.mp3 Minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka o retencjonowaniu wody (IAR)

 

Najpopularniejsze projekty

Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Lorkowski mówił, że przy ustalaniu zasad drugiej odsłony programu brano pod uwagę preferencje ubiegłorocznych beneficjentów.

fotowoltaika shutterstock 1200.jpg
Gminy mają szansę na wyższą refundację kosztów w programie "Czyste powietrze". Mają miesiąc na zgłoszenie

- Najpopularniejszy był zestaw zbiornika podziemnego, który zapewnia optymalne przechowywanie wody bez jej odparowywania, oraz instalacje zbierające wodę z dachu i transportujące ją do tego zbiornika. To były najbardziej popularne elementy, które stanowiły podstawową część wniosków sfinansowanych przez Narodowy Fundusz - mówił Artur Lorkowski.

Posłuchaj
00:23 woda2.mp3 Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Lorkowski o sfinansowanych wnioskach (IAR)

 

Czytaj także:

Zmiana w programie

Tegoroczny budżet programu "Moja woda" to także sto milionów złotych. Wsparciem będą obejmowane wszystkie inwestycje rozpoczęte od czerwca 2020 roku. W stosunku do ubiegłorocznej wersji programu wprowadzono zmianę dotyczącą rozmiarów zbiornika wodnego. Jego pojemność ma być nie mniejsza niż dwa metry sześcienne.

Projekty, które zostaną dofinansowane mają funkcjonować przynajmniej trzy lata.

fc

Czytaj także

Minister klimatu: potrzebne jest odbetonowanie miast, musimy nauczyć się gromadzić wodę

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 07:50
- Woda to jest cenny zasób, skarb, o który na nowo musimy się nauczyć troszczyć i nim gospodarować - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Kurtyka, minister klimatu. Wyjaśnił, że aby chronić Polskę przed skutkami suszy, powstał program "Moja woda".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kurtyka: zła jakość powietrza w Polsce to wynik cywilizacyjnego zapóźnienia

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 09:12
– Polityka energetyczna jest oparta o dwa fundamentalne założenia – najniższego możliwego kosztu i samowystarczalności – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska.
rozwiń zwiń