X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Mur, ale Historia Wojska Polskiego". MON zaprasza do udziału w wyjątkowym konkursie

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 17:11
Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w konkursie dotacyjnym "Mur, ale Historia Wojska Polskiego" na mural o tematyce związanej z historią Wojska Polskiego.
MON zaprasza do udziału w konkursie
MON zaprasza do udziału w konkursieFoto: MON/Twitter

Resort informuje, że w ramach konkursu organizacje mogą otrzymać dofinansowanie na samą pracę plastyczną oraz na działania patriotyczno-edukacyjne. Na realizację tych zadań MON wyasygnował w sumie 1,5 miliona złotych.

Wojciech Skurkiewicz 1200.jpg
Wiceszef MON o publikacjach Onetu nt. karabinka Grot: to forma czarnego PR-u

"Mural może opowiadać o bohaterstwie, sile i odwadze naszych żołnierzy, dawniej i dziś" - precyzuje MON. Dodaje, że murale mogą przedstawiać polskie wojska, od średniowiecza po współczesność. Jego tematem mogą być wydarzenia lub postaci, które miały bezpośredni wpływ na kształtowanie państwa polskiego, na walkę o niepodległość i suwerenność Ojczyzny.

Mural może także przedstawiać ważne dokonania Sił Zbrojnych RP i żołnierskich pokoleń. Zaś lokalne społeczności mogą na muralu upamiętnić swoich lokalnych bohaterów walk o niepodległość, a także współczesnych żołnierzy Wojska Polskiego.

Praca ma mieć nie mniej niż 3 metry szerokości i 3 metry wysokości. Powinna zostać wykonana techniką zapewniającą 5-letnią trwałość i odporność na zmywanie.

Wnioski konkursowe o dofinansowanie powinny zawierać między innymi także opis planowanych działań patriotyczno-edukacyjnych, takich jak np. uroczystość odsłonięcia muralu połączona z prelekcją historyczną, okolicznościową wystawą, koncertem itp. Można je składać do 30 kwietnia.

Czytaj także:

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie www.mon.gov.pl

kmp

Czytaj także

Konkurs "Polskie serce pękło. Katyń 1940". Prace można przesyłać do 19 marca

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 10:15
Jeszcze tylko przez tydzień, czyli do 19 marca, można przesyłać prace w ramach II edycji konkursu literacko-plastycznego "Polskie Serce Pękło. Katyń 1940". Inicjatorką konkursu przeznaczonego dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych jest marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Patronat nad wydarzeniem ma Polskie Radio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojskowe murale. MON ogłasza konkurs w związku z rocznicą przystąpienia Polski do NATO

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 15:46
Kierownictwo resortu obrony ogłosiło konkurs, który ma uświetnić 22. rocznicę obecności Polski w strukturach NATO. Konkurs jest adresowany do organizacji pozarządowych i polega na namalowaniu muralu o tematyce związanej z historią Wojska Polskiego oraz Paktu Północnoatlantyckiego.
rozwiń zwiń