X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pożar pustostanu w Zakopanem. Trzy osoby nie żyją

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 10:50
- W nocnym pożarze pustostanu w centrum miasta zginęły trzy osoby - powiedział w sobotę zastępca komendanta PSP w Zakopanem Jarosław Kośmiński. To najprawdopodobniej bezdomni, którzy chronili się w opuszczonym budynku.
Strażacy podczas akcji dogaszania pożaru drewnianej zabytkowej willi przy ulicy Witkiewicza w Zakopanem
Strażacy podczas akcji dogaszania pożaru drewnianej zabytkowej willi przy ulicy Witkiewicza w ZakopanemFoto: PAP/Grzegorz Momot

Jak relacjonował Kośmiński, informacja o pożarze dużej, drewnianej, zabytkowej willi przy ulicy Witkiewicza w Zakopanem dotarła do służb o godz. 4. Po przyjedzie na miejsce pierwszych jednostek, pożarem objęty był parter i piętro budynku. Po ugaszeniu ognia strażacy weszli do środka, gdzie na piętrze znaleźli trzy ciała. W akcji gaśniczej brało udział 10 zastępów straży pożarnej.

1200_straż_PAP.png
Kilkaset pożarów ostatniej doby, są ofiary śmiertelne. Strażacy apelują o ostrożność

Zabytkowy pensjonat „Chata” jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków. Budynek od lat był niezamieszkały. Przebywali w nim bezdomni. Od kilku lat inwestor zabiegał o rozebranie zabytku. W tym miejscu miał powstać nowy budynek deweloperski, co spotkało się ze sprzeciwem niektórych mieszkańców.


Posłuchaj
00:23 Zakopane2.mp3 Trzy ofiary pożaru w Zakopanem (IAR)

Na początku lutego, również w centrum Zakopanego, w pożarze innej drewnianej, zabytkowej willi zginęło dwóch bezdomnych.

bartos

Czytaj także

Już ponad 1,7 tys. pożarów traw w tym roku. Apel strażaków: to zagrożenie dla życia

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 08:52
Z danych KG PSP wynika, że w 2021 roku doszło już do 1719 pożarów traw; najwięcej w województwach: dolnośląskim (356), śląskim (227) i mazowieckim (183). Trawy najczęściej do tej pory płonęły w marcu (1104) i w lutym (474), ale notowano je nawet w styczniu (142).
rozwiń zwiń