X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Muzyka rozrywkowa i jazzowa. Płyty Polskiego Radia nominowane do Fryderyków

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 17:20
W czwartek ogłoszono nominowanych do nagrody Akademii Fonograficznej za muzykę rozrywkową i jazzową w 22 kategoriach. Wśród wyróżnionych wydawnictw znalazły się trzy płyty Polskiego Radia.
Fryderyki
FryderykiFoto: Forum/Krystian Maj

Wydawnictwa Agencji Muzycznej Polskiego Radia nominowane w tym roku to: w kategorii Album Roku Muzyka Poetycka płyta "Herbert 3.0", w kategorii Album Roku Muzyka Świata szanse na Fryderyka ma płyta "Muzyka źródeł - Ród Karpieli", w kategorii Najlepsze Nowe Wykonanie nominowano płytę "Oni zaraz przyjdą tu (Tribute to Breakout)" Paulina Przybysz & RITA PAX feat. Vito Bambino & Wojciech Waglewski.

fryderyki 1200 forum.jpg
Fryderyki 2021. Płyty Polskiego Radia nominowane za muzykę poważną

ZOZBACZ KONCERT PROMUJĄCY PŁYTĘ "Muzyka źródeł – Ród Karpieli"

W środę ogłoszono nominacje do nagród za muzykę klasyczną. W tej kategorii szansę na Fryderyki również mają trzy płyty Polskiego Radia.

Szansę na statuetkę w kategoriach Album Roku Muzyka Kameralna oraz Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej ma płyta "Grażyna Bacewicz: Sonaty na skrzypce i fortepian". Jest to pierwsze dla Polskiego Radia nagranie kompletu Sonat skrzypcowych Grażyny Bacewicz. Podjęli się tego dwaj muzycy - skrzypek Jakub Jakowicz i pianista Bartosz Bednarczyk. Wydawnictwo - poza wartością muzyczną - ma także przybliżyć postać wyjątkowej artystki i jej sztuki kompozytorskiej.

W kategorii Album Roku Muzyka Oratoryjna i Operowa nominowano płytę "Stanisław Moniuszko: Sonety krymskie" wydaną przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. Z inicjatywy Programu 2 Polskiego Radia kantatę Stanisława Moniuszki do słów pochodzących z dziewięciu spośród 18 sonetów Adama Mickiewicza przypomniał Chór Polskiego Radia. Do współpracy została zaproszona oh! Orkiestra Historyczna, grająca na instrumentach z epoki. Napisane ponad 150 lat temu "Sonety krymskie" zyskały wyjątkowy i historyczny wydźwięk.

Pod batutą Jerzego Semkowa

Wśród albumów z muzyką symfoniczną nominowanych do nagrody znalazło się wydawnictwo Polskiego Radia "Semkow - NOSPR - Brahms: Symfonie 1-4". To nagranie czterech Symfonii Johannesa Brahmsa w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach pod batutą maestro Jerzego Semkowa. Sesje z NOSPR przebiegały w konwencji koncertowej, ponieważ dyrygentowi zależało na zachowaniu linii czystego koncertowego wykonania. Wydawnictwo zawiera też obszerne omówienie postaci i twórczości maestro Semkowa autorstwa dziennikarza Radiowej Dwójki Przemysława Psikuty. Patronat nad albumem objął Program 2 Polskiego Radia.

Czytaj także:

Ponadto w kategorii Album Roku Muzyka Oratoryjna i Operowa nominowano płytę "Aleksander Nowak, Olga Tokarczuk: Ahat-il. Siostra bogów" z udziałem Chóru Polskiego Radia. Fryderyka za album z muzyką chóralną może też zdobyć wydawnictwo "Roman Padlewski, Joanna Wnuk-Nazarowa: Tearfully" z udziałem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Jutro (18 marca) poznamy nominowanych za muzykę rozrywkową i jazz.
Fryderyki przyznawane są przez polskie środowisko muzyczne - muzyków, autorów, kompozytorów, producentów muzycznych, dziennikarzy i branżę fonograficzną, zrzeszonych w Akademii Fonograficznej. Zasiada w niej ponad 1300 osób.

kmp

Czytaj także

Polskie Radio codziennie gra polską muzykę i wspiera rodzimych artystów

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 20:37
Ponad połowę piosenek granych przez wszystkie anteny publicznego nadawcy stanowią utwory wykonywane w języku polskim (51,3 proc.). Muzyka ta obecna jest nie tylko w postaci piosenek rodzimych wykonawców, ale również w formie setek godzin koncertów, recitali i specjalnych domowych występów polskich artystów - dostępnych online na portalu polskieradio.pl i w mediach społecznościowych.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyty Agencji Muzycznej Polskiego Radia nagrodzone Feniksami 2020

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 14:54
Wydawnictwa Agencji Muzycznej Polskiego Radia znalazły się w gronie laureatów nagrody Feniks 2020 przyznawanej przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich. - Nagroda jest wielkim zaszczytem i wielkim wyróżnieniem - podkreśliła prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. 
rozwiń zwiń