X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Uderzyła policjanta w głowę. Kolejny akt oskarżenia przeciwko "Babci Kasi"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 09:22
Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Katarzynie A., znanej jako "Babcia Kasia". Aktywistka ma odpowiedzieć za zaatakowanie policjanta drzewcem flagi.
Katarzyna A. podczas Strajku Kobiet
Katarzyna A. podczas Strajku KobietFoto: PAP/Leszek Szymański
Babcia kasia PAP Arch-1200.jpg
"Babcia Kasia" oskarżona o znieważenie policjantów. To aktywistka znana ze Strajku Kobiet

15 marca Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście zakończyła śledztwo przeciwko "Babci Kasi". Katarzyna A. została oskarżona o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji "podczas wykonywania obowiązków służbowych". Czyn opisany w art. 222 p. 1 kodeksu karnego zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 3.

Czytaj także:

Prokurator opisał popełniony przez "Babcię Kasię" występek jako czyn o charakterze chuligańskim, co zgodnie z artykułem 57a Kk oznacza, że skazując sąd "wymierza karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości nie niższej od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę".

Strajk kobiet free shutt-1200.jpg
Łódzka urzędniczka przeklinała na Strajku Kobiet. Dalej będzie pracować w Urzędzie Miasta

Z ustaleń prokuratury wynika, że aktywistka miała uderzyć policjanta w głowę drzewcem flagi. Do zdarzenia doszło 11 stycznia br. na pl. Konstytucji, gdzie trwała manifestacja przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego.

Akt oskarżenia przeciwko "Babci Kasi" został skierowany do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia. Pod koniec lutego do tego samego sądu Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ przesłała akt oskarżenia przeciwko Katarzynie A. dotyczący naruszenia nietykalności cielesnej policjanta 10 listopada 2020 r. przy ul. Krakowskie Przedmieście.

Kolejne zarzuty

Ten sam zarzut ta sama jednostka prokuratury stawiała "Babci Kasi" w akcie oskarżenia przesłanym do śródmiejskiego sądu pod koniec stycznia. W tym postępowaniu A. ma odpowiedzieć m.in. za znieważenie funkcjonariuszy policji 19 grudnia podczas protestu "Pamięci ofiar Kościoła Katolickiego" przed kościołem św. Krzyża w Warszawie. Kobieta miała używać wobec funkcjonariuszy "słów wulgarnych i powszechnie uznawanych za obelżywe" oraz opluć mundur jednego z policjantów.

Katarzynie A. zarzucono również naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy "poprzez ich kopanie oraz odpychanie".

pb

Czytaj także

Przepychanki podczas Strajku Kobiet w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 21:00
O północy zakończyła się poniedziałkowa manifestacja Strajku Kobiet w Warszawie. Uczestnicy demonstracji zebrali się ok. godz.16 na rondzie Czterdziestolatka, gdzie zostali otoczeni przez kordon policji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Poniża i degraduje". Marek Król o Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 16:20
- Po początkowej, krótkotrwałej euforii frekwencja była niewielka. Złośliwi twierdzili, że więcej było policji niż demonstrujących. Należy też pogratulować naszym obywatelom - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marek Król, publicysta tygodnika "Sieci".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Borowiak: gdy uczestniczki Strajku Kobiet mówią, że idą po wszystko, to zapewne idą po władzę i obalenie rządu

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 18:21
- Przez uczestników protestów Strajku Kobiet została przesunięta kolejna granica. W ubiegłym roku były ostrzeżenia, wulgaryzmy, zniszczenia budynków. Następnie zapowiedź, że nie będą robić tego, co mieści się w granicach prawa, ale to, co czują. Teraz padło hasło: idziemy po wszystko - powiedziała Joanna Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń