X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MZ: nie ma zagrożenia dla stabilności finansowej podmiotów leczniczych

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 23:27
- Tak zaplanowaliśmy system finansowania, że żadna placówka medyczna, żaden szpital nie miał jakiegokolwiek problemu z płynnością. Środki finansowe były przekazywane niezależnie od poziomu realizacji kontraktów - powiedział w Sejmie minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: SARATSTOCK / Shutterstock.com

Szef resortu zdrowia odpowiadał na pytania posłów po tym, jak przedstawił informację na temat obecnej sytuacji w służbie zdrowia oraz możliwości udzielania zaplanowanych wcześniej świadczeń zdrowotnych. Do zadania pytania zgłosiło się ok. 50 parlamentarzystów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
1200_Niedzielski_PAP.png
"Zagrożenie związane z trzecią falą jest realne". Minister zdrowia o sytuacji epidemicznej w Polsce

"Rozumiemy, że sytuacja jest szczególna"

- Tak zaplanowaliśmy system finansowania, że żadna placówka medyczna, żaden szpital nie miał jakiegokolwiek problemu z płynnością. Środki finansowe były przekazywane niezależnie od poziomu realizacji kontraktów - wskazał minister.

- Jako rząd rozumiemy, że sytuacja jest szczególna, dlatego wykreowano instrument, zanim nawet jeszcze mówiono o tarczy dla gospodarki – to były jedne z pierwszych decyzji, które razem z panem premierem Mateuszem Morawieckim podejmowaliśmy, żeby zabezpieczyć finansowe funkcjonowanie jednostek - zaznaczył szef MZ.

Czytaj także:

"Priorytetem jest bezpieczeństwo"

Adam Niedzielski mówił, że konieczność rozliczenia ryczałtu i kontraktu była zaplanowana do połowy tego roku.

- Ale podjęliśmy decyzję, widząc, że nie ma możliwości przysłowiowego odrobienia, żeby przesunąć ten termin rozliczenia co najmniej do końca roku 2021 r. - wskazał.

- Chcę uspokoić wszystkich, że nie ma żadnego zagrożenia dla stabilności finansowej podmiotów leczniczych w tym roku. Rozwiązania, które przyjmujemy, mogą wydawać się nieracjonalne z punktu widzenia finansowego, ale dla nas priorytetem jest bezpieczeństwo - podkreślił szef MZ.

Posłuchaj
00:24 Minister zdrowia - czeka nas trudny miesiąc (IAR).mp3 Minister zdrowia: czeka nas trudny miesiąc (IAR)

 

Ośrodki onkologiczne dostaną dodatkowe pieniądze na środki ochrony indywidualnej

- Wiele razy w pytaniach padały zarzuty, że walka z covidem odbywa się kosztem onkologii. Absolutnie chce powiedzieć, że to jest manipulacja. W sensie systemowym onkologia jest zieloną wyspą w tym sensie, że nie ma żadnych zakusów, by tworzyć oddziały covidowe, które obsługiwałyby pacjentów nieonkologicznych - mówił również Adam Niedzielski.

Dodał, że w kilku placówkach zostały utworzone mini oddziały covidowe, ale – jak podkreślił – dla pacjentów onkologicznych, bo oni też muszą mieć kontynuacje leczenia, także gdy mają COVID-19.

"Nakłady na onkologię rosną systematycznie"

- Nasze nakłady na onkologię rosną systematycznie. (...) W sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy przyjęliśmy rozwiązanie, że wszystkie ośrodki onkologiczne otrzymają dodatkowe 3 proc. finansowania na zabezpieczenie środków ochrony indywidualnej, bo to ma ogromne znaczenie -  mówił minister.

- Ośrodki kompleksowe, które mają duży katalog świadczonych usług, dostaną jeszcze dodatkowe 3 proc. Czyli tylko i wyłącznie z powodów covidowych o blisko 6 proc. zwiększyliśmy finansowanie onkologii - zaznaczył.

ms

Czytaj także

Minister zdrowia: zalecenie ograniczenia świadczeń nie dotyczy zabiegów doraźnych i onkologicznych

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 20:56
Zalecenie ograniczenia świadczeń miało charakter proaktywny, wyprzedzający spodziewany przyrost zakażeń koronawirusem; nie dotyczy ono zabiegów doraźnych i onkologicznych – mówił we wtorek w Sejmie minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń