X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowy kontrakt PKN Orlen z Rosneftem. Mniejsze dostawy ropy z Rosji

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 19:00
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował, że spółka zawarła nowy, dwuletni kontrakt z rosyjską spółką Rosneft, który przewiduje dostawy 3,6 miliona ton ropy rocznie. Dotychczas było to od 5,4 do 6,6 milionów ton.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Piotr Opoka/shutterstock

"Ograniczenie wolumenu nie wpłynie na bezpieczeństwo dostaw. Jesteśmy na to gotowi dzięki dobrym relacjom handlowym z dostawcami z innych regionów świata"- napisał na Twitterze prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Dotychczasowy kontrakt PKN ORLEN z Rosneft obowiązywał do 31 stycznia 2021 roku.

orlen 1200 forum.jpg
"W atakach widać desperację". Cezary Krysztopa o publikacjach ws. Orlenu i Daniela Obajtka

Dywersyfikacja dostaw

Prezes Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie spółki zapewnia, że ograniczenie dostaw ropy w ramach umowy z Rosneft niczego nie zmienia z punktu widzenia stabilności dostaw do rafinerii Grupy ORLEN i paliw w regionie.

Czytaj także:

"Jesteśmy gotowi na takie wyzwania, bo prowadzimy konsekwentną politykę dywersyfikacji dostaw i nawiązaliśmy relacje z producentami ropy z innych regionów świata. Równolegle mamy solidną pozycję na rynku spotowym"- podkreśla Daniel Obajtek.

Pierwsze zamówienie

Kacper Płażyński 1200.jpg
Opozycja krytykuje fuzję Orlenu z Lotosem. Płażyński: nie chcą, by polskie spółki konkurowały z europejskimi

Do rafinerii Grupy ORLEN trafia obecnie ropa z kontraktów długoterminowych z Arabii Saudyjskiej, Rosji oraz dostaw spotowych m.in. z Morza Północnego, Angoli czy Nigerii.

Czytaj także:

Spółka poinformowała również, że po raz pierwszy w historii zakontraktowała dostawy amerykańskiej ropy z Exxon Mobil - największej spółki paliwowej na świecie.

Dla polskiego koncernu oznacza to dostawy na łącznie około 1 miliona ton ropy rocznie dla rafinerii Grupy ORLEN w Polsce, Czechach i na Litwie.

fc

Czytaj także

Połączenie Orlenu i Lotosu. Megaspółka na czasy pełne wyzwań

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 11:00
Fuzja koncernów PKN Orlen i Lotos ma doprowadzić do powstania giganta o blisko 140 mld zł rocznego przychodu. Oznaczałoby to, że połączone spółki staną się największym graczem paliwowym w Polsce i w regionie. Sprawą zainteresowała się również Komisja Europejska. Interwencja miała na celu sprawdzenie, czy po połączeniu spółek nie dojdzie do ograniczenia konkurencji na rynku paliw. Ostateczna zgoda KE na fuzję jest obwarowana wieloma trudnymi do spełnienia warunkami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Musiał nacisnąć na odcisk niejednej grupie interesów". Premier o atakach na Daniela Obajtka

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 13:47
- Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek dokonuje fundamentalnych zmian w sektorze energetycznym, musiał nacisnąć na odcisk niejednej grupie interesów. Jestem przekonany, że dlatego jest atakowany - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń