X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowy ośrodek wydawniczo-badawczy. Premier wręczył akty powołań członkom rady naukowej Instytutu De Republica

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 16:57
Premier Mateusz Morawiecki wręczył akty powołań członkom rady naukowej Instytutu De Republica, a także Odznaki Honorowe za Zasługi dla Legislacji - poinformowała w poniedziałek KPRM.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki Foto: twitter.com/PremierRP

Instytut De Republica - jak podała kancelaria premiera w komunikacie - będzie stanowił nowoczesny ośrodek wydawniczo-badawczy, skupiający najzdolniejszych naukowców oraz ekspertów.

"Instytut De Republica jest państwową jednostką podległą Prezesowi Rady Ministrów. To nie tylko wydawnictwo, ale również ośrodek badawczy, który ma za zadanie promować naukę polską w kraju i za granicą. Instytut będzie organizować i prowadzić konferencje międzynarodowe, seminaria oraz zespoły robocze; prowadzić badania i analizy na tematy zlecone przez Prezesa Rady Ministrów; organizować i prowadzić projekty edukacyjne i szkoleniowe" - podano.

Dodano, że kluczowym celem funkcjonowania Instytutu jest "wytworzenie mechanizmów i kapitału społecznego, który organizowałby się wokół idei państwowości i działania na rzecz jego instytucji". "Instytut pozwoli uwolnić potencjał polskiej nauki w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych, który bywa blokowany wskutek różnych zależności finansowo-osobowych na uniwersytetach oraz w wydawnictwach komercyjnych" - napisano.

Stefan Kudelski_663_364.jpg
Polscy naukowcy cenieni w świecie

Jak podano w komunikacie dyrektorem instytutu został dr hab. Bogumił Szmulik, a jego zastępcą Joanna Gepfert.

Rada naukowa Instytutu

Premier Morawiecki wręczył w poniedziałek akty powołań osobom wybranym do rady naukowej Instytutu, która będzie pełniła funkcje opiniodawcze i doradcze. "W jej skład wchodzą uznani naukowcy z zakresu nauk społecznych, humanistycznych, prawnych – historii, socjologii, politologii, filozofii, psychologii społecznej oraz antropologii" - wskazano.

Skład rady naukowej weszli: prof. Marek Szydło (przewodniczący rady), prof. Piotr Borek, prof. Filip Ciepły, prof. Sabina Grabowska, prof. Jarosław Kłaczkow. Ponadto prof. Marek Kornat, prof. Halina Lichocka, dr Piotr Mierzwa, ks. prof. Krzysztof Mikołajczuk, o. dr Michał Mrozek.

Do rady powołano także dr Janusza Nowaka, prof. Jadwigę Potrzeszcz, prof. Sebastiana Rucińskiego, dr Krzysztofa Łukasza Szczuckiego, prof. Bogdana Szlachtę, prof. Annę Tarwacką, prof. Zygmunta Woźniczka i prof. Jacka Woźnego.

"Rolą rady naukowej będzie nie tylko dbanie o wysoki poziom naukowy i edytorski przygotowywanych i wydawanych przez Instytut książek, czasopism oraz periodyków. Naukowcy zorganizowani wokół Instytutu będą, służyli także Prezesowi Rady Ministrów eksperckim wsparciem przy tworzeniu polityk krótko i długookresowych. Będą także uczestniczyli w debacie publicznej" - zaznaczyła kancelaria.

Odznaki za zasługi dla legislacji

Premier Morawiecki wręczył także Odznaki Honorowe za Zasługi dla Legislacji sześciu wyróżnionym osobom. Są to: zastępca dyrektora departamentu prawnego w KPRM Michał Frączkiewicz, dyrektor biura prezesa w Rządowym Centrum Legislacji Arkadiusz Goławski, zastępca dyrektora departamentu prawa gospodarczego w RCL Rafał Gumowski, dyrektor departamentu spraw parlamentarnych w KPRM Piotr Mierzwa, zastępca dyrektora departamentu prawa społecznego i infrastruktury w RCL Krzysztof Olszak oraz naczelnik wydziału programowania prac rządu w KPRM Ewelina Smolińska.

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Legislacji - jak podała KPRM - może być nadana tej samej osobie tylko raz. Do 2020 r. nadano ją 63 osobom. W 2021 r. - dodano - premier Morawiecki nadał Odznakę 122 osobom.

"W tej grupie osób znajdują się osoby bezpośrednio zaangażowane w obszarze legislacji rządowej w walkę z negatywnymi skutkami pandemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2" - napisano w komunikacie.

bartos

Czytaj także

Jak sobie radzą polscy naukowcy?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 14:00
Zrobienie kariery naukowej wbrew pozorom nie jest łatwe: lata studiów, lata badań, a dodatkowo pogoń za pieniędzmi, które owe badania sfinansują. A gdzie czas na inne sprawy: choćby odrobinę relaksu, nie mówiąc już o życiu osobistym?
rozwiń zwiń