X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Ten tydzień będzie kluczowy". Kraska o III fali koronawirusa w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 12:01
Jak poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, "ten tydzień będzie kluczowy", jeśli chodzi o liczbę zakażeń koronawirusem w Polsce. - Prognozy oscylują wokół 20 tys. - powiedział podczas konferencji prasowej.
Karetka przed szpitalem w Siedlcach
Karetka przed szpitalem w SiedlcachFoto: PAP/Przemysław Piątkowski

Wiceminister wskazał, że "nie tylko ważne są liczby zakażeń, ale również to, ile z zakażonych osób trafia do polskich szpitali". Zapewnił, że "razem z wojewodami zostały przygotowane plany, które zwiększają pulę łóżek nie tylko w szpitalach stacjonarnych, ale także w szpitalach tymczasowych". Powiedział, że standard szpitali tymczasowych jest taki sam jak stacjonarnych.

Posłuchaj
00:24 10960419_1.mp3 Wiceminister zdrowia: nowych zachorowań jest coraz więcej (IAR) 

CZYTAJ RÓWNIEŻ
forum nauka zdalna 1200.jpg
Wiceszef MZ o ew. powrocie uczniów do szkół: do świąt nie będzie rekomendacji w tej sprawie

"Na oddziały covidowe trafia coraz więcej młodych ludzi"

Dodał, że w obu typach placówek konieczne jest zapewnienie pacjentom opieki wykwalifikowanej kadry medycznej i "maksymalne wykorzystanie w szpitalach wykwalifikowanej kadry, a zwłaszcza anestezjologów, którzy pomagają najciężej chorym, podłączonym do respiratorów". Poinformował, że obecnie ponad 2 tys. osób wymaga podłączenia do respiratorów.

Uzasadnia to, zdaniem wiceministra podjęcie decyzji o wstrzymaniu zabiegów planowych w szpitalach.

Waldemar Kraska dodał, że niedobory kadry lekarskiej mają być uzupełniane również przez zatrudnianie lekarzy zza wschodniej granicy. - W ministerstwie czeka 170 wniosków lekarzy z zagranicy w sprawie podjęcia pracy w naszym kraju i te wnioski są na bieżąco rozpatrywane. Urzędnicy pracują 24 godz. na dobę, żeby te aspekty załatwić - powiedział.

Wiceminister zwrócił uwagę, że "na oddziały covidowe trafia coraz więcej młodych ludzi, co wskazuje, że szczepionki działają i osoby 70 plus zostały zaszczepione i są bezpieczne, a do tej pory była to najliczniejsza grupa". Dodał, że "lockdown w sytuacji zwiększonej ilości zakażeń to "najprostsza rzecz, jaką możemy wykonać, ale zarazem najbardziej kosztowna dla całej gospodarki i funkcjonowania państwa".

Czytaj także:

"Szczyt zachorowań przypadnie na przełom marca i kwietnia"

Waldemar Kraska pytany był m.in., czy są jakieś podsumowania, konkretne liczby mówiące o szpitalach tymczasowych na Mazowszu, ile kosztowało ich wyposażenie, ile kosztuje ich utrzymanie i jak to się przekłada na liczbę przebywających tam pacjentów.

- Ja posiadam dane dotyczące szpitali, które zostały wybudowane przez wojewodów. Średnia kwota wybudowania takiego szpitala w tej chwili oscyluje w granicach 29 milionów - powiedział. Jak dodał, kwota ta obejmuje budowę szpitala, wyposażenie, półroczny okres eksploatacji, czyli zapłacenie czynszu, mediów i inne aspekty, które są związane z bieżącym funkcjonowaniem, np. ze sprzątaniem tego szpitala.

- Ale także (jest tam) zawarte ewentualne przywrócenie poprzedniej kubatury. Czyli jeżeli szpital jest np. na targach zbudowany, po zakończeniu jego działalności także w tę kwotę jest wliczone przywrócenie tej pierwotnej wartości - powiedział.

Wiceminister poinformował, że Święta Wielkanocne będą odbywać się w rygorze sanitarnym, bo "jak wynika z prognoz, szczyt zachorowań przypadnie na przełom marca i kwietnia, w czasie świąt".

ms

Czytaj także

"Pojawią się u nas już w kwietniu". Wiceminister zdrowia o szczepionkach firmy Johnson&Johnson

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 09:47
Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, potwierdził w "Salonie politycznym Trójki" możliwość dostaw szczepionki przeciw COVID-19 firmy Johnson&Johnson już w kwietniu. Dodał, że bezpieczeństwo wszystkich szczepionek jest kontrolowane. – Zysk, jaki uzyskujemy z przyjęcia szczepionki, jest nieporównywalnie większy niż ewentualne tzw. objawy poszczepienne – powiedział wiceszef MZ.
rozwiń zwiń