X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Od niedzieli zmiany w rozkładzie jazdy na kolei. Ważne informacje dla pasażerów

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 09:17
W najbliższą niedzielę, 14 marca wejdzie w życie wiosenna korekta rozkładu jazdy na kolei. Zmiany w największym stopniu dotkną pasażerów, którzy korzystają z połączeń w regionie Warszawy. Wszystko za sprawą modernizacji linii średnicowej i remontu dworca Warszawa Zachodnia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Martyn Jandula/Shutterstock

Jak mówi Karol Jakubowski z PKP Polskich Linii Kolejowych konieczne będzie ograniczenie ruchu. To spowoduje utrudnienia w kursowaniu pociągów. Zaznaczył on, że w związku z postępującymi pracami konieczne będzie zamknięcie toru linii dalekobieżnej pomiędzy stacjami Warszawa Zachodnia i Warszawa Centralna. Nastąpi to 26 marca.

Czytaj także:
pkp cargo 1200.jpg
PKP chce przewozić więcej żywności. Rolnicy zainteresowani współpracą z przewoźnikiem

Zmiany w rozkładzie w największym stopniu dotkną połączenia dalekobieżne obsługiwane przez PKP Intercity. 40 relacji zostanie skierowanych na trasę objazdową i ominie stację Warszawa Centralna. Jak mówi rzeczniczka przewoźnika Katarzyna Grzduk, większość składów będzie kierowana na stację Warszawa Gdańska.

Chodzi między innymi o połączenia z Trójmiasta, Krakowa, Bydgoszczy, Łodzi, Bielska-Białej i Poznania. Część połączeń zostanie dodatkowo skierowana na stację Warszawa Wschodnia. Natomiast dla dziewięciu połączeń Warszawa Gdańska będzie jedynym miejscem postoju w stolicy. Chodzi o relacje z Olsztyna, Białegostoku, Zielonej Góry, Wrocławia, czy Łodzi Fabrycznej.

Czytaj także:

Inne zmiany

Czytaj także:
KOLEJ.jpg

Niektóre pociągi dalekobieżne zaczną lub skończą bieg na dworcu Warszawa Wschodnia. Będą to między innymi relacje z Terespola, Przemyśla, Brześcia, Kielc i Kołobrzegu. Kilka dalekobieżnych połączeń zostanie skierowanych na tory aglomeracyjne w Warszawie. To oznacza, że pociągi te zatrzymają się na dworcu Warszawa Śródmieście. Osiem relacji zostanie zawieszonych.

W związku z utrudnieniami w ofercie PKP Intercity pojawił się bilet warszawski dołączany do biletu na pociągi TLK i Intercity. Taki bilet da prawo do korzystania z komunikacji miejskiej w stolicy. Będzie on obowiązywał w pierwszej strefie przez 75 minut. Oznacza to, że pasażerowie będą mogli się przesiadać, a także korzystać ze wszystkich elementów komunikacji - autobusów, tramwajów i metra

Posłuchaj
00:54 10957976_1.mp3 Od niedzieli zmiany w rozkładzie jazdy na kolei (IAR)

Dworzec Główny znowu dostępny

Czytaj także:
koleje mazowieckie pociąg free shutter 1200  .jpg
Dworzec Warszawa Główna wraca do gry. Obsłuży ruch aglomeracyjny i regionalny

W najbliższą niedzielę po ponad 20 latach zostanie uruchomiony Dworzec Główny w Warszawie. W ofercie pojawią się przede wszystkim połączenia regionalne, lokalne i aglomeracyjne. Z Warszawy Głównej dojedziemy między innymi do Piaseczna, Skierniewic i Łodzi.

Zmiany w rozkładzie będą także dotyczyć między innymi krakowskiego węzła kolejowego, trasy Poznań - Szczecin, czy linii Warszawa - Przemyśl. Szczegóły rozkładu są dostępne na dworcach i w internecie.

jbt

Czytaj także

Pociąg WKD zderzył się z autem na przejeździe. Troje dzieci w szpitalu

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 19:59
Pociąg WKD zderzył się w środę z samochodem osobowym na przejeździe kolejowym w ciągu ulicy Jutrzenki na warszawskich Włochach. W aucie poza kierowcą było troje dzieci, które w wyniku wypadku trafiły do szpitala.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zderzenie pociągu i lokomotywy na Podkarpaciu. Kilka osób rannych

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 08:10
Na stacji Grodzisko Dolne w woj. podkarpackim doszło do zderzenia lokomotywy i pociągu PKP Intercity relacji Rzeszów – Szczecin. Według wstępnych informacji nikt nie zginął, lekko rannych jest 5 osób.
rozwiń zwiń