X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wojskowe murale. MON ogłasza konkurs w związku z rocznicą przystąpienia Polski do NATO

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 15:46
Kierownictwo resortu obrony ogłosiło konkurs, który ma uświetnić 22. rocznicę obecności Polski w strukturach NATO. Konkurs jest adresowany do organizacji pozarządowych i polega na namalowaniu muralu o tematyce związanej z historią Wojska Polskiego oraz Paktu Północnoatlantyckiego.
Żołnierze sił NATO podczas ćwiczeń Defender-Europe 20 w Polsce
Żołnierze sił NATO podczas ćwiczeń Defender-Europe 20 w PolsceFoto: wojsko-polskie.pl/kpt. Błażej Łukaszewski

Do wzięcia udziału w konkursie namawia minister obrony Mariusz Błaszczak. - Ten proces tworzenia murali okazał się bardzo popularny w naszym kraju - wyjaśnia.

TWITTER błaszczak 663 free.jpg
"Należymy do liderów sojuszu transatlantyckiego". Mariusz Błaszczak o obecności Polski w NATO

Resort ogłosił konkurs dla organizacji pozarządowych. Murale miałyby upamiętniać postaci i wydarzenia historyczne związane z historią Wojska Polskiego w przestrzeni publicznej.

Resort czeka na prace konkursowe do końca kwietnia. Murale mają być nie mniejsze niż 3 na 3 metry. Malowidła powinny być wykonane techniką zapewniającą 5-letnią trwałość i odporność na zmywanie. Na muralu powinno być widoczne logo Ministerstwa Obrony Narodowej.

Czytaj także:

minkul baczynski 1200.jpg
Krzysztof Kamil Baczyński upamiętniony na muralu w Warszawie. Gliński: przypominamy go Polsce

Wnioski o dofinasowanie powinny zawierać między innymi opis planowanych działań patriotyczno-edukacyjnych, takich jak na przykład uroczystość odsłonięcia muralu połączona z prelekcją historyczną, okolicznościową wystawą czy koncertem.

fc

Czytaj także

Minister w KPRP: szczyt NATO będzie okazją do spotkania prezydentów Polski i USA

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 10:26
- Pierwsza możliwość spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Joe Bidenem będzie prawdopodobnie na szczycie NATO. Jeśli chodzi o wizyty Joe Bidena w Polsce, czy Andrzeja Dudy w USA, to rozmowy trwają - powiedział prezydencki minister Andrzej Dera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rau: Polska jest w UE jednym z najbardziej przekonanych obrońców jedności transatlantyckiej

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 21:42
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau podkreślił w TVP Info, że Polska i USA mają wiele wspólnych interesów. - Polska jest w Unii Europejskiej jednym z najbardziej przekonanych obrońców jedności transatlantyckiej, postrzeganej jako gwarant jedności Zachodu - zaznaczył.
rozwiń zwiń