X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

TVP o Telekamerach: przykro patrzeć, jak plebiscyt umiera w niesławie

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 16:24
Telewizja Polska w specjalnym komunikacie wyraziła "niesmak skrajnie niewiarygodnym" przebiegiem plebiscytu "Telekamery 2021".
Siedziba TVP w Warszawie
Siedziba TVP w WarszawieFoto: Shutterstock/kolbet

W środę odbyła się uroczysta gala nagród telewizyjnych Telekamery "Tele Tygodnia" 2021. Rozdano statuetki w takich kategoriach jak najlepsza aktorka i aktor, serial, osobowość telewizyjna czy juror. Przyznano także wyróżnienia specjalne. Nagrody odebrali m.in. Małgorzata Socha i Maciej Stuhr, który krytykował w swoim przemówieniu telewizję publiczną.

W czwartek rano Telewizja Polska opublikowała komunikat, w którym wskazuje, że plebiscyt był "skrajnie niewiarygodny".

Czytaj więcej
forum-0572262572 (1).jpg
Fake news ws. zeznań Jacka Kurskiego. "Tak wyglądałyby media bez równowagi ze strony TVP"

"Uśmiech politowania"

"Wyniki tegorocznych Telekamer rażąco różnią się od faktycznych codziennych wyborów milionów widzów telewizji linearnej, którzy każdego dnia głosują swoimi pilotami na określone audycje. O wyborach tych świadczą oficjalne wyniki oglądalności telewizji za 2020 r. mierzone zarówno w standardzie MOR jak i AGB Nielsen" - czytamy w komunikacie.

TVP zwraca uwagę, że "plebiscyt, co do zasady, powinien odzwierciedlać faktyczne preferencje widzów wyrażone całorocznymi wynikami oglądalności stacji telewizyjnych". "Jeśli jego wyniki stają w wyraźnej sprzeczności z wynikami oglądalności, to plebiscyt taki staje się niewiarygodny i bezwartościowy" - dodano.

W komunikacie wyszczególnione zostały różne produkcje TVP, ich prezenterzy i aktorzy, którzy pomimo licznych odsłon i dużo większego zainteresowania publiczności wykazywanego badaniami, przegrali z konkurentami m.in. z TVN-u.

"W Serialach Telewizja Polska nominowała najpopularniejsze superprodukcje takie jak »Stulecie Winnych« z widownią (3 mln widzów), »Ludzie i bogowie« (2,6 mln). Przyznanie zwycięstwa w tej kategorii serialowi »BrzydUla 2« z widownią... 534 tys. widzów TVN, tj. 5-6 razy mniejszą niż seriale TVP może budzić jedynie uśmiech politowania" - czytamy.

"Farmy trolli i botów"

"Powodem opisanych zniekształceń wyników Telekamer 2021, gdyby doszukiwać się dobrej woli organizatorów, był wadliwie przyjęty sposób głosowania za pomocą płatnych SMS oraz online. Relatywnie wysoki koszt SMS wynoszący 3,69 zł brutto zniechęcał do głosowania znaczną część widzów" - ocenia TVP. "W efekcie tych błędów, głosy marginalnej części widowni zostały nadreprezentowane w przebiegu głosowania, kosztem głosów wielomilionowej większości widzów, co skutkuje oderwaniem wyników plebiscytu od realiów rynku" - dodano.

Czytaj więcej
TVN Forum-1200.jpg
Były aktor seriali TVN: stacja nie płaci tantiem, mowa o milionach złotych

"Wertując kuriozalną i nieadekwatną listę laureatów, można odnieść wrażenie, że o wynikach przeprowadzonego konkursu Telekamer nie decydowały odczucia Widzów, którzy oglądają telewizję linearną, ale zorganizowane akcje onlinowych farm trolli i botów. Przeraża jak szybko metody opresji i manipulacji stosowane dziś w świecie przez gigantów technologicznych przenikają na nasz polski rodzimy grunt" - zauważa TVP.

"Obok błędów metodologicznych podczas organizacji Telekamer 2021 pojawiły się też kłopoty techniczne, na jakie napotkali niektórzy głosujący na nominowanych przez Telewizję Polską aktorów, dziennikarzy i produkcje telewizyjne. Trudno oprzeć się wrażeniu, że skala nieprawidłowości i absurdalność zastosowanego konceptu liczenia głosów były zaprogramowaną zasłoną dymną i alibi dla z góry ukartowanych kuriozalnych wyników" - czytamy dalej w komunikacie.

Czytaj także:

"Walka Miszczaka o przetrwanie"

"Telewizja Polska wyraża żal, że niemieckie Wydawnictwo Bauer, organizator Telekamer 2021, zakpiło sobie z najlepszej woli i uczciwości widzów TVP biorących udział w plebiscycie i przekształciło Telekamery w narzędzie walki z Telewizją Polską, jaką wypowiedziały TVP już niektóre inne media działające w Polsce" - napisano.

"Gala Telekamer, podczas której w większości kategorii wygrał szorujący po dnie oglądalności TVN, największy przegrany telewizji linearnej w 2020 (według wszystkich badań), TVN masowo zwalniający dziś dziennikarzy i staff - była oczywistą ustawką i rozpaczliwą walką dyrektora programowego TVN p. Miszczaka o przetrwanie. Właścicielom TVN-u zostawiamy dylemat, czy dać się nabrać na to, żeby klęskę ich telewizji w realu przypudrować fikcją sukcesu w ustawionym plebiscycie" - podkreślono.

"Przykro tylko patrzeć jak dla niskich pobudek i ochrony nieuczciwych interesów plebiscyt, który przez lata angażował pozytywne emocje, w tym bardzo wielu widzów Telewizji Polskiej - umiera w niesławie na naszych oczach w odium manipulacji i nieuczciwości" - dodaje TVP.

jp/tvp.info

Czytaj także

TVN. 24 powody, żeby zmienić kanał. Felieton Miłosza Manasterskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 18:08
Od początku roku TVN przeżywa kryzys wizerunkowy, prawdopodobnie najpoważniejszy w jego historii. Czy wpłynie to na wiarygodność przekazu stacji? Jest wiele powodów, dla których TVN może stracić i widownię, i reklamodawców.
rozwiń zwiń