X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zjednoczona Prawica z największym poparciem, KO remisuje z Polską 2050. Sprawdź sondaż

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 21:16
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 31 proc. respondentów - wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl. KO i Polska 2050 mają 20-procentowe poparcie, a do Sejmu, jak wskazuje badanie, dostałyby się jeszcze Lewica i Konfederacja.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

W sondażu zapytano o dwa warianty: taki, w którym uwzględniona jest Polska 2050 Szymona Hołowni, oraz taki, w którym tego ugrupowania nie ma.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
twitter sejm free 1200.jpg
Zjednoczona Prawica liderem, Polska 2050 Hołowni przed KO. Zobacz nowy sondaż

Pięć ugrupowań "nad kreską"

W pierwszym wariancie sondażu chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 31 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazły się ex aequo Koalicja Obywatelska oraz Polska 2050 Szymona Hołowni, na które wskazało po 20 proc. badanych.

12 proc. respondentów wyraziło chęć głosowania na Lewicę, a 9 proc. na Konfederację.

Progu wyborczego nie przekroczyłyby Kukiz'15 oraz PSL, na które wskazało po 3 proc. badanych. 2 proc. respondentów wskazało odpowiedź "inne ugrupowanie".

Deklarowana frekwencja wyniosła 68 proc.

Czytaj także:

Wariant bez startu Polski 2050

W wariancie bez Polski 2050, na Zjednoczoną Prawicę głosowało 32 proc. badanych, Koalicję Obywatelską wskazało 24 proc. respondentów, a Lewicę - 13 proc. Chęć głosowania na Konfederację zadeklarowało 10 proc. respondentów. Pod progiem wyborczym znalazły się Kukiz'15 oraz PSL, na które wskazało po 4 proc. badanych. 13 proc. respondentów wskazało odpowiedź "inne ugrupowanie".

***

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków równej 1054 osób w dniach od 5 do 8 marca 2021 r.

ms

Czytaj także

PiS z największym poparciem, Polska 2050 goni KO. Sprawdź nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 09:56
Jak wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" Prawo i Sprawiedliwość cieszy się największym poparciem respondentów. Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w niedzielę, partia uzyskałaby ponad 32 proc. głosów. Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska. Ugrupowanie Borysa Budki ma jednak coraz mniejszą przewagę nad Polską 2050 Szymona Hołowni.
rozwiń zwiń