X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Adam Bielan: Nowy Ład to nie jest program wyborczy

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 22:04
- Nowy Ład to nie jest kiełbasa wyborcza, program chcemy wcielić w życie już w 2021 roku, a ma być odpowiedzią na kryzys wywołany pandemią i umożliwić skorzystanie z szans, jakie ten kryzys stwarza - mówił we wtorek TVN24 europoseł Adam Bielan.
Adam Bielan
Adam BielanFoto: FORUM/AH

Jak powiedział, politycy Porozumienia (ale bez wicepremiera Jarosława Gowina) długo rozmawiali we wtorek o tym programie z premierem Mateuszem Morawieckim.

- Myślę, że Jarosław Gowin ma możliwość z panem premierem w ramach rządu, natomiast my rozmawialiśmy w ramach partii - powiedział europoseł.

amigos pap_20200926_0BB 1200.jpg
Nieoficjalnie: Zjednoczona Prawica bliżej porozumienia ws. Nowego Ładu

- Takiego dokumentu w polskiej polityce dawno już nie było - mówił Bielan o Nowym Ładzie.

- Chciałbym potwierdzić dobre wiadomości, niestety jeszcze nie mogę tego zrobić - dodał.

Realizacja w obecnej kadencji

Zaznaczył, że program zostanie niebawem przedstawiony opinii publicznej, ale data prezentacji jeszcze nie jest ustalona. Bielan stwierdził, że "część z przecieków jest nieprawdziwa".

- To nie jest program wyborczy, chcemy ten program przegłosować na początku roku 2021, żeby zdążyć do końca kadencji z pełną realizacją tego programu, więc to nie jest program wyborczy - mówił Bielan, dopytywany, czy Nowy Ład to program na wcześniejsze wybory.

- Wiele postulatów nie było obiecywanych przed wyborami, więc to nie jest żadna kiełbasa wyborcza, to świetnie przygotowany program mający być odpowiedzią na miejsce, w którym znaleźliśmy się jako kraj i jako kontynent oraz Unia Europejska po pandemii - dodał.

forum-fogiel 1200.jpg
Nowy Polski Ład już gotowy. Radosław Fogiel: głównym celem jest zwiększenie zamożności polskich rodzin

- Chcemy stworzyć warunki do rozwoju polskiej gospodarki, żeby z tych szans, które kryzys powoduje, móc skorzystać - przekonywał Bielan.

System podatkowy

We wtorek "Dziennik Gazeta Prawna" napisał, że jednym najważniejszych elementów rządowego Nowego Ładu ma być kompleksowa przebudowa systemu podatkowego. Chodzi o obniżkę danin dla osób o niższych dochodach, którą sfinansują lepiej zarabiający.

Czytaj także:

"Można to zrobić, obniżając najniższą stawkę podatku lub podnosząc dla wybranych grup kwotę wolną (o tym drugim wariancie napisał OKO.press, wskazując wysokość kwoty wolnej jako 30 tys. zł)" - pisze gazeta.

Krytyka ze strony opozycji

Pytany o medialne doniesienia ws. Nowego Ładu rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że nie chce się odnosić do spekulacji. Jak dodał, kwestie dotyczące programu "będą prezentowane kompleksowo".

Mateusz Morawiecki pap 1200.jpg
"Najpierw Krajowy Plan Odbudowy, potem Nowy Ład". Premier o strategii walki z kryzysem COVID-19

Odnosząc się do krytycznych głosów opozycji wobec Nowego Ładu, rzecznik rządu powiedział, że "opozycja zawsze będzie mówiła, że jest złe".

- To jest taka zasada - Platforma Obywatelska zawsze będzie głosowała przeciwko PiS. Gdyby PiS dziś zaproponował, że PO jutro ma przejąć władzę, to też by zagłosowali przeciw, dlatego że to zaproponował PiS - stwierdził.

Rozwój po pandemii

W lutym kierownictwo PiS zaakceptowało program Nowy Ład. Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego, program zawierający przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii, ma być zaprezentowany w najbliższym czasie.

Premier mówił w drugiej połowie stycznia, że w ramach programu rząd zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych.

fc

Czytaj także

Wracamy na drogę szybkiego rozwoju. Felieton Miłosza Manasterskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 19:58
Jak szybko będzie rozwijać się Polska? Komisja Europejska prognozuje, że PKB w najbliższych latach wzrośnie w Polsce o odpowiednio 3,1 proc. w 2021 r. i 5,1 proc. w 2022 r. Prognozy te nie uwzględniają środków, które mają być dostępne w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Jest więc nadzieja, że wyniki będą jeszcze lepsze, co najmniej o jeden punkt procentowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

14. emerytura stała się faktem. Publicyści zgodnie: to dobre działanie

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 20:14
- 14. emerytura to jest najprostsze działanie, które można sobie wyobrazić, jeżeli mówimy o jakiejś zmianie systemowej. Tymczasem "Nowy Ład", z głosów z obozu władzy, w bardzo dużej mierze ma dotyczyć reformy systemu podatkowego. Oczywiście to może oznaczać bardzo wiele. Rzeczywiście, to, co podaje OKO.press, te 30 tysięcy złotych kwoty wolnej od podatku, jest pewnym wariantem, ale też mówi się o innych rozwiązaniach - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Żółciak z "Dziennika Gazety Prawnej". Gościem "Debaty dnia" był również Łukasz Kobeszko.
rozwiń zwiń