X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Sytuacja wymusza działania radykalne". Dworczyk o decyzji resortu zdrowia i NFZ

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 20:52
- Nie jest to przymusowe odwoływanie zabiegów czy różnego rodzaju działań medycznych, to są zalecenia - powiedział szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk, pytany o komentarz do poniedziałkowego oświadczenia NFZ ws. ograniczenia lub czasowego zawieszenia planowych świadczeń. - Sytuacja pandemiczna wymusza działania radykalne - dodał.
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: AH/ FORUM

koronawirus free covid hospital shutt-1200.jpg
Trzecia fala pandemii. Prof. Fedorowski: największym problemem jest liczba hospitalizowanych

W poniedziałek NFZ poinformował, że "w związku z rozwojem epidemii, na polecenie ministra zdrowia, centrala NFZ zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo".

"Ministerstwo przedstawiło pewne zalecenie"

Michał Dworczyk został poproszony w Polsat News o wyjaśnienie decyzji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i NFZ. - Ministerstwo Zdrowia przedstawiło pewne zalecenie i tutaj też warto podkreślić, że wbrew opiniom czy komentarzom, jakie się pojawiają, nie jest to przymusowe odwoływanie zabiegów czy różnego rodzaju działań medycznych. Są to zalecenia związane z gwałtownym przyrostem zachorowań na COVID-19 - powiedział.

Czytaj także: 

- Sytuacja pandemiczna wymusza różne działania radykalne i mamy do czynienia z tego rodzaju sytuacją - zaznaczył szef KPRM. Podkreślił, że nie dotyczy to pacjentów onkologicznych i "zawsze na końcu decyzja zależy od lekarza". - Jeżeli lekarz uznaje, że określony zabieg powinien się odbyć, to ten zabieg oczywiście się odbywa - powiedział Dworczyk.

Fundusz wyjaśnia

NFZ wyjaśnił, że ograniczenie udzielania świadczeń nie powinno dotyczyć planowej diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych. Dodatkowo - jak wskazano - przy ograniczeniu lub zawieszeniu udzielania świadczeń należy wziąć pod uwagę przyjęty plan leczenia oraz wysokie prawdopodobieństwo pobytu pacjenta po zabiegu w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. 


mbl

Czytaj także

Wniosek o nadzwyczajne posiedzenie Sejmu. Poseł PSL: chcemy jasnych zasad podziału środków z Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 17:03
- Chcemy jasnych zasad podziału środków z Funduszu Odbudowy. Nie chcemy kupować kota w worku, stąd dzisiejsze wystąpienie Władysława Kosiniaka-Kamysza i wezwania do zaprezentowania na dodatkowym posiedzeniu szczegółów planu - powiedziała o żądaniach PSL i Platformy Obywatelskiej Urszula Nowogórska, poseł ludowców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francuski minister Clement Beaune: Francja i Polska powinny zintensyfikować swoje stosunki

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 19:07
Polityka energetyczna, konkurencji czy polityka handlowa Unii Europejskiej - to niektóre z tematów, w których warto poprawić współpracę między Francją a Polską, gdyż mamy do nich podobne podejście - powiedział sekretarz stanu ds. europejskich Francji Clement Beaune. Beaune przebywa z dwudniową wizytą w Warszawie.
rozwiń zwiń