X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Polska odpowie niezwłocznie i adekwatnie". Wiceszef MSZ o decyzji Białorusi ws. wydalenia polskiego dyplomaty

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 19:51
Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że strona polska "niezwłocznie i adekwatnie" odpowie na nieuzasadnioną decyzję władz Białorusi o wydaleniu polskiego dyplomaty.
Marcin Przydacz
Marcin PrzydaczFoto: Łucja Sucharska / MSZ / twitter.com/PolandMFA

Kraj ten ma opuścić Jerzy Timofiejuk z Konsulatu Generalnego w Brześciu. Białorusini uzasadniają jego wydalenie tym, że brał on udział w obchodach dnia żołnierzy niezłomnych.

forum MSZ Białoruś Mińsk 1200.jpg
Białoruś wydala polskiego dyplomatę. Powodem udział w uroczystości patriotycznej

Marcin Przydacz powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że działania białoruskich władz są niezrozumiałe.

Posłuchaj
00:20 10950961_2.mp3 Marcin Przydacz: decyzje władz białoruskich uznajemy za całkowicie niezrozumiałą i bezpodstawną (IAR)

 

Wiceminister Marcin Przydacz powiedział, że decyzja o wydaleniu polskiego dyplomaty nie leży w interesie państwa białoruskiego. - Polska niezmiennie opowiada się za niepodległą i suwerenną Białorusią. Apelujemy do władz w Mińsku o podjęcie dialogu ze społeczeństwem, uwolnienie więźniów politycznych i przywrócenie podstawowych swobód obywatelskich - mówił. Zdaniem Marcina Przydacza, decyzja ta bardzo negatywnie wpłynie na postrzeganie władz Białorusi.

Posłuchaj
00:30 10950961_1.mp3 Marcin Przydacz: odrzucając współpracę polską, która od lat wspiera suwerenność i podmiotowość Białorusi, Mińsk skazuje się sam na podporządkowanie interesom tych, którzy pragną budować własną pozycję kosztem państwa (IAR)

 

Marcin Przydacz zaznaczył, że od decyzji o uznaniu dyplomaty nie ma żadnej procedury odwoławczej. - Jest to suwerenna decyzja państwa-gospodarza. Jednak w sytuacji, w której nie ma żadnych podstaw do takiego działania, uznajemy to działanie za motywowane politycznie - podkreślił Marcin Przydacz.

Czytaj także:

Wicemister spraw zagranicznych dodał, że białoruskie władze, podejmując między innymi takie decyzje jak ta dotycząca konsula Jerzego Timofiejuka, znacząco ograniczają możliwości współpracy. Zaznaczył, że stosunek Polski do Białorusi jest pozytywny. - Polska wspiera niepodległość i suwerenność państwa białoruskiego. Jednak władze tego kraju swoimi decyzjami, które ostatnio obserwujemy, same wykluczają się z drogi dialogu i współpracy. Decyzja o wydaleniu polskiego dyplomaty obciąża niełatwe stosunki pomiędzy obydwoma krajami - powiedział Marcin Przydacz.

Posłuchaj
00:28 10950961_3.mp3 Marcin Przydacz: chcielibyśmy mieć jak najlepsze relacje z Białorusią, ale to zależy już od samych władz w Mińsku (IAR)

 

st

Czytaj także

Szef MSZ: zmiany na Białorusi są nieodwracalne, nie ma już bariery strachu

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 09:12
- W społeczeństwie białoruskim nie ma już bariery strachu, przekroczona została też bariera przyzwolenia. Nie ma już legitymizacji władzy, która jest władzą tylko dlatego, że może fizycznie rządzić. Społeczeństwo uznało, że potrzebne jest inne uprawomocnienie - tłumaczył w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie" minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.
rozwiń zwiń

Czytaj także

RPO pyta o Polaka więzionego w Rosji. MSZ: sprawę traktujemy priorytetowo

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 19:20
Sprawa Polaka, który w rosyjskiej kolonii karnej odbywa karę za szpiegostwo, od początku jest traktowana przez konsula w Moskwie priorytetowo. Konsul udziela osadzonemu wszelkiej możliwej pomocy - napisał polski MSZ w odpowiedzi dla Rzecznika Praw Obywatelskich.
rozwiń zwiń