X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Policja podsumowała Strajk Kobiet. Znieważenie funkcjonariuszy, liczne mandaty

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 10:10
335 osób wylegitymowanych, 188 wniosków o ukaranie do sądu i 28 mandatów karnych - tak stołeczna policja podsumowała poniedziałkowy protest w centrum Warszawy. Zatrzymanych zostało pięć osób, które odmówiły podania danych oraz aktywistka "Babcia Kasia", pod zarzutem znieważenia funkcjonariuszy.
Demonstracja Strajku Kobiet na rondzie Dmowskiego w Warszawie
Demonstracja Strajku Kobiet na rondzie Dmowskiego w WarszawieFoto: PAP/Mateusz Marek
strtajk wwa forum 1200 .jpg
Przepychanki podczas Strajku Kobiet w Warszawie

- Podsumowania dot. protestów związanych z tzw. Strajkiem Kobiet od dłuższego czasu wyglądają w ten sam sposób. Można powiedzieć, że jedyne, co ulega zmianie, to liczby - stwierdził rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Czytaj także:

Marczak podał, że w podczas protestu na rondzie Czterdziestolatka doszło do zatrzymania kolejnych osób. - Powody zawsze są te same, chodzi o odmowę podania danych osobowych - wyjaśnił rzecznik stołecznej policji.

1200_Rondo_Forum.png
Rondo Praw Kobiet zamiast Ronda Dmowskiego? Część radnych Warszawy przeciwna

- Osoby legitymowane dobrze wiedzą, jak zakończy się sytuacja odmowy podania danych. Odnoszę wrażenie, że jest to działanie świadome, którego celem jest wykazanie w przestrzeni medialnej rzekomej represji policji. Prawda jest jednak taka, że jest to jedynie konsekwencja zachowania osób, które na tę odmowę podania danych się decydują - powiedział Marczak.

W poniedziałek stołeczna policja odnotowała pięć takich przypadków. Została zatrzymana także Katarzyna A., aktywistka znana jako "Babcia Kasia". Kobieta jest podejrzana o znieważenie funkcjonariuszy policji i naruszenie ich nietykalności.

28 mandatów karnych

Podczas manifestacji wylegitymowano 335 osób, do sanepidu policja skieruje 70 notatek. - Wobec 188 osób skierowane zostaną wnioski do sądu. Zdecydowana większość wykroczeń dotyczy tamowania ruchu. Policjanci nałożyli także 28 mandatów karnych - podał nadkom. Marczak.

W poniedziałek w stolicy protestujący gromadzili na rondzie Czterdziestolatka przy dworcu Warszawa Centralna od godz. 16. Funkcjonariusze, którzy podkreślali, że zgromadzenie jest nielegalne z uwagi na obostrzenia przeciwepidemiczne, zamknęli uczestników protestu w kordonie i przystąpili do legitymowania. Doszło do przepychanek.

"Jestem feministyczną wojowniczką"

Protestujący krzyczeli, puszczali muzykę i tańczyli. Na transparentach mieli hasła takie jak: "To jest wojna", "Mordo iuris" czy "Jestem feministyczną wojowniczką". Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Legalna aborcja. Bez kompromisów" zbierał podpisy pod obywatelskim projektem ustawy zakładającej m.in. prawo do aborcji do końca 12. tygodnia ciąży, bezpłatnej dla ubezpieczonych.

Akcja policji zakończyła się po godz. 1 w nocy.

pb

Czytaj także

Prokuratura: chciał rozjechać policjantów. Sąd nie uwzględnił wniosku o areszt

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 18:41
Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia nie uwzględnił wniosku prokuratury o areszt dla związanego ze Strajkiem Kobiet Wojciecha B. usłyszał w piątek zarzuty. Według prokuratury 29 stycznia podczas protestu w Warszawie podejrzany najechał busem na zabezpieczających zgromadzenie funkcjonariuszy i groził im.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łódzka urzędniczka przeklinała na Strajku Kobiet. Dalej będzie pracować w Urzędzie Miasta

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 23:04
Nie będzie dymisji pełnomocniczki prezydenta Łodzi ds. dzieci i młodzieży, która publicznie przeklinała podczas manifestacji kobiet protestujących przeciw uzasadnieniu wyroku TK w sprawie aborcji - podał wiceprezydent Łodzi. To skandaliczna decyzja - ocenił radny PiS Sebastian Bulak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PO chce aborcji do 12 tyg. ciąży. Paweł Lisicki: to przejaw cynizmu i hipokryzji

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 13:31
- Rozumiem, że politycznie PO podejmuje takie decyzje, bo uważa że uda jej się zdobyć głosy lewicowego elektoratu. Jednak dobieranie argumentacji o prawach kobiet, że jest to wynik myślenia chrześcijańskiego, mnie brzydzi - ocenił założenia przyjętego przez PO tzw. "Paktu dla kobiet" Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń