X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Müller: projekt ustawy ratyfikacyjnej ws. Funduszu Odbudowy w najbliższych tygodniach

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 13:49
- Wiele państw Unii Europejskiej jest jeszcze na początku tego procesu, podobnie jak Polska. Mamy czas mniej więcej do końca kwietnia, aby tym tematem się zająć i odpowiednią ścieżkę legislacyjną zamknąć, w związku z tym w tej chwili nie ma pośpiechu- mówił rzecznik rządu Piotr Müller.
Piotr Mller
Piotr MüllerFoto: FORUM

Müller podkreślił, że Polska ma jeszcze dużo czasu na ratyfikację. - Wiele państw Unii Europejskiej jest jeszcze na początku tego procesu, podobnie jak Polska. Mamy czas mniej więcej do końca kwietnia, aby tym tematem się zająć i odpowiednią ścieżkę legislacyjną zamknąć, w związku z tym w tej chwili nie ma pośpiechu - dodał na konferencji prasowej.

Czytaj także:
twitter piotr muller free Piotr Müller free 663.jpg
"Głosowanie przeciw interesom Polski". Rzecznik rządu o sprzeciwie wobec Funduszu Odbudowy

Przypomniał, że obecnie trwają konsultacje nad Krajowym Planem Odbudowy - kolejnym dokumentem, który jest potrzebny, by otrzymać środki z Funduszu Odbudowy. - Pokazujemy w jaki sposób te środki będą wykorzystane, ale jednocześnie czekamy na konstruktywne uwagi do tego projektu, tak by go odpowiednio poprawić - dodał Müller.

Według niego projekt ustawy ratyfikacyjnej w programie obrad rządu pojawi się zapewne w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Czytaj także:

Porozumienie UE

Czytaj także:
Euro_1.jpg
"Fundusz Odbudowy to wielka szansa dla Polski". Poseł PiS o środkach z UE

W grudniu ub.r. przywódcy państw UE porozumieli się ws. wieloletniego budżetu Unii na lata 2021-2027 oraz Funduszu Odbudowy gospodarek państw członkowskich po epidemii COVID-19.

W ramach unijnego Funduszu Odbudowy Polska będzie miała do dyspozycji ponad 57 mld euro. Podstawą do sięgnięcia po te środki będzie Krajowy Plan Odbudowy (KPO), który musi przygotować każde państwo członkowskie i przedstawić KE do końca kwietnia.

Obecnie ratyfikacji przez parlamenty narodowe wymaga decyzja o zwiększeniu zasobów własnych UE, by możliwe było uruchomienie Funduszu Odbudowy. Rząd dwukrotnie zajmował się projektem ustawy w tej sprawie, ale go nie przyjął. Politycy Solidarnej Polski, w tym minister sprawiedliwości i lider SP Zbigniew Ziobro, publicznie zgłaszali wątpliwości dot. ratyfikacji unijnego mechanizmu łączącego praworządność ze środkami unijnymi.

jbt

Czytaj także

Negocjacje ws. budżetu UE. Rzecznik rządu: Polska i Węgry podtrzymują swoje stanowiska

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 20:53
- Jesteśmy przekonani, że stanowisko Polski i Węgier zbiera coraz więcej poparcia w Unii Europejskiej. Jasność przepisów jest najważniejsza - oświadczył po spotkaniu premierów Polski i Węgier rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wykroczył poza swoje kompetencje". Müller o wyroku TSUE ws. nowej KRS

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 15:50
Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że wniosek premiera ws. "potwierdzenia dotychczasowego orzecznictwa TK co do wyższości konstytucji RP nad prawem UE" zostanie wkrótce skierowany do Trybunału. Według niego TSUE, orzekając ws. ustaw o KRS "wykroczył poza swoje kompetencje".
rozwiń zwiń