X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Do Polski trafi ok. 200 tys. dawek preparatu Moderny. Kuczmierowski: dostawa szczepionek w środę lub czwartek

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 10:41
Dostawa ok. 200-210 tys. dawek szczepionki firmy Moderna jest szykowana na środę, może czwartek - poinformował prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski. Jak dodał, w poniedziałek do kraju trafiły preparaty AstraZeneki (340 tys. dawek) i Pfizera (387 tys.).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock/rafapress

- Poniedziałkowe dostawy szczepionek jeszcze dzisiaj pojadą do dystrybucji, do punktów szczepień. Ich dystrybucja będzie się odbywać jutro i pojutrze - podał Michał Kuczmierowski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Waldemar Kraska PR1 1200.jpg
"To jest wręcz lawinowy wzrost zakażeń". Wiceminister zdrowia ostrzega

200-210 tys. dawek od Moderny

Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych dopytywany o spodziewaną w tym tygodniu dostawę dawek szczepionki firmy Moderna ocenił, że "będzie to raczej połowa tygodnia". - Moderna jest szykowana na środę, może na czwartek - podkreślił. Wyraził nadzieję, że dostawa dawek szczepionki Moderny "w tych dniach przyjedzie".

Michał Kuczmierowski był pytany, czy Polska otrzymała gwarancję od firmy Moderna, że szczepionki dotrą w tym tygodniu do kraju. - Nie, ostatecznym potwierdzeniem dla nas jest informacja o tym, że szczepionki wyjechały. To zwykle odbywa się na 12 godzin przed zaplanowanym terminem ich odbioru - powiedział szef Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Dodał, że firma Moderna powinna dostarczyć do Polski ok. 200-210 tys. dawek szczepionek.

- Nic już nas nie powinno zaskoczyć. Tyle było zamieszania ze strony producenta (firmy Moderna - red.), że chyba lekcja została wyciągnięta - stwierdził Michał Kuczmierowski.

Czytaj także:

Pomoc dla Warmii i Mazur

Prezes RARS przekazał także PAP, że "w weekend dojechały do województwa warmińsko-mazurskiego maseczki z odpowiednim certyfikatem". Służby wojewody warmińsko-mazurskiego informowały wcześniej, że część maseczek, które dotarły do regionu, była po terminie przydatności i zostaną wymienione na nowe.

Z kolei dostarczone w weekend na Warmię i Mazury maseczki "są pełnowartościowe, z wydłużonym na 24 miesiące certyfikatem".

O udostępnieniu w trybie zarządzania kryzysowego maseczek obywatelom najbardziej dotkniętych koronawirusem regionów informował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Przekazał on, że do woj. pomorskiego trafi 10 mln maseczek, a do warmińsko-mazurskiego 5 mln.

ms