X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pierwsza Dama rozmawiała z przedstawicielami Fundacji "Akogo?". Tematem Klinika Budzik dla dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 20:05
Agata Kornhauser-Duda patronuje budowie Kliniki Budzik dla dorosłych. Pierwsza Dama w piątek rozmawiała z Ewą Błaszczyk, prezes Fundacji "Akogo?" i Tomaszem Jastrzębskim, koordynatorem medycznym fundacji.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: twitter.com/Kancelaria Prezydenta Grzegorz Jakubowski/KPRP

"O projekcie i postępach prac przy warszawskim Szpitalu Bródnowskim rozmawiała w piątek Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda z Ewą Błaszczyk, prezes Fundacji "Akogo?" i Tomaszem Jastrzębskim, koordynatorem medycznym fundacji" - napisano na Twitterze Kancelarii Prezydenta.

Czytaj także:
agata duda tt free.jpg
Pierwsza Dama rozmawiała z dyrektor szkoły w Sichowie Dużym o edukacji w czasie pandemii

"Małżonka Prezydenta patronuje budowie Kliniki Budzik dla dorosłych. O projekcie i postępach prac przy warszawskim Szpitalu Bródnowskim rozmawiała dziś z Ewą Błaszczyk, prezes Fundacji "Akogo?" i Tomaszem Jastrzębskim" - podano w piątkowym wpisie na Twitterze Kancelarii Prezydenta.

Na stronie głowy państwa zwrócono uwagę, że "w Polsce rocznie zapada w śpiączkę ponad 600 osób, w tym około 150 dzieci. Ponad połowa to ofiary przestępstw drogowych. O budowie drugiej w kraju kliniki zajmującej się leczeniem dorosłych pacjentów w śpiączce Pierwsza Dama rozmawiała w piątek z Ewą Błaszczyk i Tomaszem Jastrzębskim" - poinformowano.

Czytaj także:

Klinika Budzik

Czytaj także:
663.jpg
"Niezwykle potrzebne miejsca". Pierwsza Dama spotkała się z przedstawicielami Hospicjum Caritas

Fundacja "Akogo?" w 2013 roku uruchomiła jedyny w Polsce szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. W Klinice Budzik, działającej przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka, wybudziło się dotychczas blisko osiemdziesięcioro małych pacjentów.

Wielką nadzieją dla dorosłych chorych i ich rodzin jest powstający w Warszawie kolejny Budzik, druga placówka dla dorosłych w kraju.

18 września 2018 r. odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego między Samorządem Mazowsza, Mazowieckim Szpitalem Bródnowskim i Fundacją Ewy Błaszczyk w sprawie utworzenia kliniki. Pól roku później zawarto umowę na współfinansowanie budowy ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Otwarcie kliniki zaplanowano na przyszły rok.

jbt

Czytaj także

„Historie z Budzika” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 12:55
– Jest u nas takie powiedzenie: nadzieja powinna umierać ostatnia – mówi Daniela Romanowska, pielęgniarka z Kliniki „Budzik” dla dorosłych w Olsztynie. 
rozwiń zwiń