X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Piotr Gliński odwiedził Muzeum Narodowe w Lublinie. Po dwóch latach remontu placówka przyjmie zwiedzających

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 16:37
- Tu mamy wspaniały przykład muzeum, które rozwijało się także w trakcie swojego remontu. Były zakupy od Picassa, Matisse'a, Warchola po Brandta, Wyspiańskiego i innych wspaniałych malarzy. Cały czas pracujemy nad kolekcją wspólnie, bo to są środki publiczne z różnych źródeł - zaznaczył wicepremier Piotr Gliński podczas wizyty w placówce. 
Piotr Gliński
Piotr GlińskiFoto: PAP/Wojtek Jargiło

Po dwóch latach remontu Muzeum Narodowe w Lublinie przyjmie jutro pierwszych zwiedzających. Placówkę odwiedził wicepremier minister kultury dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński. 

Czytaj także:
muzeum online Shutterstock 1200.jpg
Historycy zapraszają na lekcje muzealne... w internecie.

Przypomniał, że wewnątrz pojawi się też nowa ekspozycja stała. W jej skład będą wchodzić m.in. obrazy europejskich i amerykańskich malarzy oraz zbiór cerkiewnych ikon. Dostępne będą także zbiory numizmatyczne oraz dawne elementy uzbrojenia rycerskiego - podkreślił minister.

- To jest działanie synergiczne dla wzmocnienia polskiej kultury w wielu obszarach. I tu mamy wspaniały przykład muzeum, które rozwijało się także w trakcie swojego remontu. Były zakupy od Picassa, Matisse'a, Warchola po Brandta, Wyspiańskiego i innych wspaniałych malarzy. Cały czas pracujemy nad kolekcją wspólnie, bo to są środki publiczne z różnych źródeł - zaznaczył wicepremier.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:27 10944315_2.mp3 Piotr Gliński o Muzeum Narodowym w Lublinie (IAR)

 Kilka oddziałów muzeum 

Czytaj także:
malarstwo średniowiecze Dieric Bouts1200.jpg
XV-wieczny dyptyk wraca do Polski

Od początku roku resort kultury dziedzictwa narodowego i sportu przejął nadzór nad Muzeum Narodowym w Lublinie. Piotr Gliński zaznaczył, że wraz z rozwojem głównej siedziby na lubelskim zamku rozwijane będą też pozostałe oddziały placówki.

- Muzeum w Lublinie jest szczególne, składa się z ośmiu oddziałów. W tej chwili budujemy nowy oddział w Pałacu Lubomirskich poświęcony ziemiom dawnym II Rzeczpospolitej. To jest też muzeum, gdzie także w głównym gmachu prezentowane są różne obiekty, różne dziedziny sztuki i kultury. Wszystko to wzbogacamy jeszcze w oddziałach - zaznaczył Piotr Gliński.

Siedziba Muzeum Narodowego w Lublinie dysponuje obecnie 10 salami wystawowymi. Siedem z nich odnowiono w ramach zakończonego remontu.

jbt

Czytaj także

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce zostało państwową instytucją kultury

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 20:14
- Od dziś Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce jest państwową instytucją kultury - poinformowało na Facebooku Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wirtualna wystawa polskich instytucji kultury. Zaprezentowano kilkadziesiąt placówek

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 12:10
Prawie 60 instytucji kultury zaprezentowano na wirtualnej wystawie przygotowanej przez Biuro Programu "Niepodległa" z inicjatywy i we współpracy z Departamentem Dziedzictwa Kulturowego MKiDN. To instytucje, które powstały dzięki zaangażowaniu ministra kultury oraz takie, które dzięki MKiDN rozszerzają działalność.
rozwiń zwiń