X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MEiN ogłosił "Aktywny powrót do szkoły". Program ma na celu poprawę kondycji dzieci

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 11:40
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zaprezentował program przeciwdziałania negatywnym skutkom nauki zdalnej dla uczniów. Nosi on nazwę "Aktywny powrót do szkoły". - Czas epidemii i czas nauki zdalnej powoduje szereg komplikacji, z którymi się borykamy. Przygotowujemy cztery programy - mówił.
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowejFoto: PAP/Piotr Nowak
Przemysław Czarnek 1200.jpg
"Setki milionów na zajęcia dodatkowe". Czarnek o wsparciu uczniów w czasie pandemii

Minister powiedział, że pandemia koronawirusa i nauczanie zdalne spowodowało wiele problemów dla uczniów i rodziców. Jednym z nich jest spadek sprawności fizycznej uczniów. Ma jej przeciwdziałać program "Aktywny powrót do szkoły".

Czytaj także:

Posłuchaj
00:12 10943542_1.mp3 Przemysław Czarnek o programie "Aktywny powrót do szkoły" (IAR)

Przemysław Czarnek przyznał, że nauka zdalna obniżyła sprawność fizyczną dzieci. Szef MEiN dodał, że problemem jest także otyłość i nadwaga u dzieci.

"Aktywny powrót do szkoły" obejmie szkolenia dla nauczycieli, prowadzone przez specjalistów z Akademii Wychowania Fizycznego. Przemysław Czarnek poinformował, że inne przygotowane przez ministerstwo programy obejmują pomoc psychologiczną dla uczniów, przeciwdziałanie wadom wzroku i pomoc w uzupełnianiu wiedzy.

IAR/tvp.info
pb

Czytaj także

Próbne matury 2021. Szef MEiN podał nowe dane dot. udziału szkół w egzaminach

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 14:30
- Około 50 proc. szkół zdecydowało się na przeprowadzenie próbnych egzaminów maturalnych. W różnych województwach różnie się to kształtuje. Najwyższy odsetek szkół, które je przeprowadza, jest w woj. małopolskim i woj. podkarpackim - poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wygląda sytuacja z nauką stacjonarną? Resort edukacji podał nowe dane

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 20:05
W 13 450 szkołach podstawowych w klasach I-III nauka w środę była prowadzona w trybie stacjonarnym - poinformowało MEiN. Podano, że chodzi o 96,9 proc. szkół podstawowych w 15 województwach. W 67 podstawówkach w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 363 - w trybie mieszanym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MEiN: na razie nie ma warunków, by starsi uczniowie wrócili do nauki stacjonarnej

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 11:25
- Czekam na to, by były warunki ku temu, by uczniowie klas IV-VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych, ale również studenci, przynajmniej hybrydowo, wrócili do nauczania stacjonarnego, ale tych warunków na razie nie ma - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń