X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Będzie więcej łóżek dla pacjentów z COVID-19. Szpital Narodowy zwiększa potencjał

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 09:57
- Od poniedziałku szpital tymczasowy na PGE Narodowym w Warszawie zwiększa liczbę łóżek dla pacjentów z COVID-19. W czwartek było ich ok. 180. Obecnie szpital jest w stanie przyjąć 300 osób - poinformował szef placówki dr Artur Zaczyński.
Szpital Narodowy
Szpital NarodowyFoto: Cezary Piwowarski/PRSA
Szpital Narodowy zdrowie COVID-19 koronawirus choroba F_07.jpg
Szef Szpitala Narodowego o przygotowaniach do trzeciej fali: łóżka zabezpieczone, zwiększamy potencjał kadrowy

Dr Artur Zaczyński wskazał, że nowa fala pandemii spowodowała, iż część szpitali jest "okupowana". Dlatego - podkreślił - szpital tymczasowy na PGE Narodowym musi mieć w gotowości zabezpieczone łóżka na wypadek nagłego wzrostu zachorowań.

Czytaj także:

Szef szpitala poinformował, że w jego placówce było hospitalizowanych od 170 do 180 osób. Wyjaśnił, że dane różnią się w zależności od tego, z której godziny pochodzą, gdyż część pacjentów jest wypisywana, a część dopiero co przychodzi.

- Na dolnym odcinku, tym przygotowanym możemy przyjąć do 300 osób. W momencie, gdy będziemy mieli powyżej 200, a tak naprawdę już w poniedziałek, przygotujemy górny poziom, który jest gotowy do wstawienia łóżek i całej infrastruktury - powiedział dr Zaczyński w RMF FM.

1200_Kuczmierowski_PAP.png
Prezes Agencji Rezerw Strategicznych: najbliższej dostawy szczepionek spodziewamy się w poniedziałek

Sytuacja epidemiczna w kraju

MZ podało w czwartek, że badania potwierdziły zakażenie u kolejnych 15 250 osób, najwięcej w woj. mazowieckim - 2563. To o blisko 450 osób mniej niż w środę, ale o 3,1 tys. więcej niż tydzień wcześniej. Zmarło 289 osób.

***

***

pb

Czytaj także

"Tak musiało być, to nie powinno dziwić". Dr Michał Mularczyk o wzroście zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 21:55
- Było w ten sposób, że były bardzo poluzowane obostrzenia, tak się złożyło, że jednocześnie były walentynki (...), było jeszcze Zakopane, było jeszcze parę po drodze rzeczy, jeszcze dzieci do szkoły poszły - a wiadomo, że dzieci są nosicielami różnych chorób - w związku z tym tak musiało być, to nie powinno nikogo dziwić - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Mularczyk, internista, kardiolog z Centrum Badawczego Współczesnej Terapii o rosnącej liczbie zakażeń koronawirusem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Możliwe kolejne decyzje ws. obostrzeń. Dziś zbiera się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 06:43
Dziś o godz. 10.00 zbierze się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który będzie omawiał aktualną sytuację dotyczącą pandemii koronawirusa. Rzecznik rządu Piotr Müller nie wykluczył, że zapadną na nim decyzje dotyczące obostrzeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad 3,6 mln zaszczepionych w Polsce. Niemal 1,3 mln osób przyjęło już drugą dawkę szczepionki

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 07:00
W Polsce wykonano dotąd 3 619 316 szczepień przeciw COVID-19, z czego 1 281 179 drugą dawką. Po iniekcjach zgłoszono 3872 niepożądane odczyny, w większości łagodne.
rozwiń zwiń